Dziwnie zachowujące się procesy i wyskakujące okienka

(Paul Ghost) #1

Witam, mój komputer od pewnego czasu dostał bzika. To już nie pierwszy raz z kolei, powoli sam nie nadążam.

Od jakiegoś czasu wywalało mnie na pulpit podczas grania w trybie pełnoekranowym. I nie tylko, także jak korzystam z np. przeglądarki czy innego programu. To tak, jakby ktoś otwierał np. start albo klikał na pasek zadań. Wkurzające to jest, przyznam.

Przyglądałem się także procesom ostatnim razem, zastałem tam jakieś nowe.

M. in.: alg.exe, ndc.exe (ndc za parę minut zniknął, ale i tak wydawał mi się podejrzany).

Dzisiaj zaś podczas oglądania pewnego filmiku, wyskoczył mi Internet Explorer. To dziwne, gdyż mam go już od dawien dawna zablokowanego. Chwilę później komunikat, czy chcę otwierać stronę, jakieś skrypty itd., oczywiście dałem na Nie.

Cóż mogę zrobić w takiej sytuacji?

EDIT: dodaję także proces ouc.exe. Obawiam się, że nie zdołam wymienić wszystkich.

(Xparanienormalnyx) #2

Masz jakieś adware na kompie pewnie, antywirusa jakiegoś chociaż posiadasz?

(Paul Ghost) #3

Rano odpaliłem komputer, założyłem słuchawki, chciałem odpalić muzykę gdy nagle jakiś gość, (nie wiem skąd nie było odpalonej żadnej przeglądarki ani nic) zaczął gadać po angielsku o grach, pracy, pieniądzach itd., nie znam zbyt dobrze angielskiego więc nie zacytuję jego twórczych słów.

Btw. przy szukaniu alg.exe znalazłem w następujących lokacjach:

C:\WINDOWS\system32

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\9866fb57abdc0ea2f5d4e132d055ba4e

C:\WINDOWS\system32\dllcache

Oraz podobne:

alg.exe.mui

ALG.EXE.MU_

ALG.EXE-0F138680.pf

Btw2. posiadam Avasta, przyznam że nie jest zbyt skuteczny.

Dotychczas posiadałem także zaporę ogniową o nazwie Sunbelt Personal Firewall, niby wciąż jest aktywny chociaż wyłączyli mi ,,darmową'' wersję. I tak spowalniał mi internet, dopiero teraz gdy działa w 20% swoich możliwości, znowu szybkość wróciła do normy.

(Paul Ghost) #4

Niebawem przeskanuję.

A co z tymi procesami alg.exe?

Przed chwilą włączyłem menadżer zadań i w uruchomionych aplikacjach miałem AppManager.exe.

Nie szukałem zbyt długo, ale w internecie ktoś napisał, że jest ryzyko, jakoby to jest złośliwe oprogramowanie.