Dziwny błąd przy sformatowaniu pendrive'a


(GBM) #1

Witam,

Mam poważny problem z pendrive'm Kingstona (DataTraveler 410 16 GB). Otóż ostatnio, odmówił mi on posłuszeństwa. Cała sprawa wyglądała bardzo dziwnie, ponieważ któregoś dnia użyłem go w rano w szkole, aby zgrać pewien projekt. Bez problemu zapisałem i wyjąłem z komputera.

Po kilku godzinach, chcą otworzyć dane z niego w domu - Windows 7 nie pozwolił na otworzenie mojego pendrive'a (nie widział go w Eksploratorze), ale widział go w menu zarządzania dyskami, tyle że jako partycję RAW.

Postanowiłem odpalić go na Linuksie - tam bez problemu został odczytany - a więc zgrałem sobie wszystkie dane i wróciłem na Windowsa, gdzie dokonałem formatu... po którym byłem naprawdę bardzo zdziwiony, ponieważ Pendrive z 16 GB zrobił się 8 MB-owy i nie da rady go w ogóle zmienić. Nie próbowałem zabawy żadnymi narzędziami do partycjonowania oprócz GParted na Fedorze, gdzie nie udało mi się nic wskórać.

Czy są jakieś szanse na uratowanie pendrive'a ?

Pozdrawiam.


(Agatonster) #2

GBM ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Sebix99) #3

Zrób formatowanie jeszcze raz mi to pomaga. A jak nie pomaga na windows to spróbuj na linuksie.


(system) #4

Sprawdż czy tym go sformatujesz

HP USB Disk Storage Format Tool

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html


(GBM) #5

@SebiX99: Próbowałem na Linuksie, nic to nie dało.

@TURANKANTOR13: Skorzystałem z tego programu, który poleciłeś, ale nic to nie dało. Ten program widzi tego pendrive’a jako 8 MB-towego.

beztytuubcc.png


(system) #6

a sprawdż formatując na fat,albo zobacz z pod tego programu tylko będziesz musiał wypalić płytkę

http://www.instalki.pl/systemy-operacyj … Magic.html