Dziwny Blue screen

Witam!

Mam ciekawy przypadek bluescreenów, mianowicie opisze cały mój problem od początku:

Jakiś tydzień temu zakupiłem do swojej karty graficznej chłodzenia, gdyż przegrzała mi się ona, zamontowałem wszystko z instrukcja wszystko działa blablabla lecz nie w tym rzecz. Grając w gry pokazują mi się dziwne blue screeny, każdy blue screen jaki kiedyś widziałem miał w sobie problem danego pliku np.(nvlddmkm.sys) .Tu natomiast nie ma nic takiego opisanego: (PATRZ OBRAZEK) http://yfrog.com/4j20101130376j nie mam pojęcia w czym rzecz. Dodam że temperatury procesora czy karty graficznej są w normie.

Oto mój sprzęt:

Procesor : Intel q8200

Płyta główna: Asus p5ql Pro

Karta Graficzna: Gtx 285

Ram : 4gb

System : Windows 7 Ultimate x64

Tylko proszę o nie pisanie mi żebym sobie poszukał sobie w google, jak zapewne zdajecie sobie sprawę szukałem i nie znalazłem podobnego problemu,

Aha Dzis jeszcze mi wyskakuje bluescreen win32k.sys wyczytałem że to problem ze sterownikami. Tylko że wczoraj odinstalowałem te starsze (wyczyściłem rejestr), zainstalowałem najnowsze, i taki dziwny bluescreen dziś mnie napotkał przy zwykłej pracy systemu,

Jesteś pewien, że montując nowe chłodzenie, nie spowodowałeś jakiegoś mikrouszkodzenia na grafice? Ewentualnie przegrzanie grafiki spowodowało uszkodzenie. Jeśli mam rację, to już nic nie poradzisz. Blue screeny na ogół nie wyskoczą tak nagle, bez powodu:(:frowning: Byłem w posiadaniu karty graficznej z takim mikrouszkodzeniem. W czasie grania pokazywały się blue screeny. Uszkodzenie grafiki spowodowane było najprawdopodobniej przejechaniem szczotką od odkurzacza ze sztucznego włosia po płytce drukowanej grafiki /czyszczenie z kurzu/ i zadziałały ładunki elektrostatyczne.

nie wszystko ok, jak gram to po pewnym czasie dopiero, i nie przy wszystkich grach, poza tym sadzę że przy jakimś uszkodzeniu miał bym problem cały czas a nie tylko przy grach. Dodam że przy zakladaniu nowego chłodzenia, byłem pozbawiony jakich kolwiek ładunku elektrostatycznych wiec myślę ze przeskok był mało możliwy.

Próbowałeś :

http://support.microsoft.com/kb/275678/pl ?

1.Należy spróbować zastąpić sterownik identyfikowany w komunikacie o błędzie STOP znaną dobrą kopią z nośnika instalacyjnego lub zaktualizowaną wersją uzyskaną od producenta.

****Jeżeli dobrze zrozumiałem co mam zrobić to mam zastąpić mój sterownik tym co dostałem od producenta tyle że ja nie dostałem pod system 64bitowy, posiadam starsza wersje na komputerze sterownika ale jest tak samo.

2.Należy wyłączyć sterownik identyfikowany w komunikacie o błędzie STOP lub nowo zainstalowane sterowniki.

**** Sterownik jest świeżo zainstalowany. :wink:

3.Należy zweryfikować, że nowy sprzęt lub oprogramowanie jest poprawnie zainstalowane. Należy odłączyć lub zastąpić nowy sprzęt, aby sprawdzić, czy można w ten sposób rozwiązać problem.

**** Jest poprawnie zainstalowane, do samego sprzetu nie mam zarzutów, wykrywa go bez zarzutu, działa poprawnie tylko te blue screeny (NAWET NIE WIEM CZY DOTYCZA KARTY GRAFICZNEJ) :slight_smile:

4.W przypadku korzystania ze sterownika wideo, który nie został dostarczony razem z systemem operacyjnym, należy spróbować przełączyć do standardowego sterownika VGA lub sterownika zgodnego z systemem operacyjnym.

**** Nie wchodzi w grę.

5.Należy przejrzeć listę zgodności sprzętu w następującej witrynie firmy Microsoft w sieci Web, aby zweryfikować, że wszystkie elementy sprzętu i sterowniki są zgodne z systemem operacyjnym: http://www.microsoft.com/hcl (http://www.microsoft.com/hcl)

**** Nie dotyczy.

6.Należy uruchomić systemowe oprogramowanie diagnostyczne, dostarczone przez producenta komputera, zwłaszcza narzędzie służące do sprawdzania pamięci RAM. W przypadku nowej instalacji sprzętu lub oprogramowania należy skontaktować się z producentem w celu uzyskania wymaganych aktualizacji sterowników lub oprogramowania układowego.

**** Ciekawe tylko jak to zrobić ?

7.Należy wyłączyć wszystkie sterowniki filtrów, takie jak oprogramowanie zdalnego sterowania, programy antywirusowe, programy służące do wykonywania kopii zapasowych itd.

**** Nie widzę potrzeby.

Jakieś aluzje co do tego co napisałem ? z Góry Dziękuje za pomoc :wink: