Dziwny bluescreann windows Xp, nieładowanie się biosu

Cześć ostatnio dość często wyskakuje mi taki blueskreean

53ffb3a23fe38d85m.jpg

po którym muszę resetować komputer. Po resecie wyskakuje mi taki komunikat w biosie

510ca8982bcbffb3m.jpg99a357eaa4359a94m.jpg

Porę razy próbowałem włożyć płytkę ze sterownikami od płyty głównej Asusa którą dostałem razem z komputerem i niby sterowniki się wczytały i ponownie resetuje mi bios ale zaraz wyskakuje ten sam komunikat. Jedyne co pomaga to zostawienie komputera na parę chwil wyłączonego. Sprawka wirusa to też raczej nie jest bo formatowałem już wszystkie partycje i instalowałem świeżutkiego windows Xp. Jedyne co pomogło na jakiś czas to było rozebranie i wyczyszczenie komputera, jednak ten problem znowu zaczął się pojawiać. Dzisiaj wyskoczył mi taki bluescrean

e762e1276697c54dm.jpg

Może ktoś będzie wiedział co jest przyczyną? I czy muszę oddawać komputer do serwisu czy może jest na to jakaś inna rada. Właściwie to przed oddaniem komputera do naprawy wolałbym się dowiedzieć jaka jest przyczyna.

Przeskanuj pamięci memtestem.

Sprzętowy problem, niech się sprzętowcy wypowiedzą - ja tu nie pomogę raczej.

Spróbuj zrestartować biosa do ustawień fabrycznych, sprawdź czy procesor, pamięć nie są podkręcone w biosie i czy wszystko jest na auto.

Pod windowsem przetestuj pamięć ram jakimś programem.

Jak to nie pomoże to sprawdzaj po kolei który element to powoduje - w kolejności: grafika, pamięć, procesor, płyta.

hmm a jaki program do diagnostyki komputera polecacie którym mógłbym to wszystko zrobić ?

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html tym programem sprawdz pamięć ram.Pobierz i nagraj obraz iso na płytę CD i ustaw w biosie żeby komp wystartował z płytki

To wygląda na uszkodzony bios, próbuj aktualizacji biosu.Jeżeli to nie pomoże to znaczy ze kość z biosem jest uwalona i raczej nic nie zdziałasz.

po restarcie komputera wyświetla mi się taki komunikat błędu windows

9ef6de9dc24f654fm.jpg

Czy to wina sprzętu czy może źle działający system ?

Zmierzyłem też temperature podzespołów w komputerze za pomocą programu EVEREST Ultimate Edition i oto wyniki:

9d1dee53d4bd0689m.jpg

Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy z tą temperaturą jest wszystko ok, bo ja jestem zópełnie zielony w tym temacie i się na tym nieznam