Dziwny Cd Room? Nie wykrywa płyty

Witam. Mam problem z cd roomem. Otóż, gdy wkładam płytę (zwykłą czystą philipsa) nie wykrywa mi jej w cdroomie. Właściwie to cd room już od dawna coś nie bardzo chodzi, czasami po prostu znikał z komputera, jednak wtedy pomagało zresetowanie. Czytałem gdzieś że cd room może nie działać gdy jest włączony dysk z deamona, rzeczywiście miałem taki włączony, ale po wyłączeniu i zresetowaniu komputera nic sie nie zmieniło. Dysk normalnie wykrywa w Menedżerze Urządzeń.

Wiem że było kilka podobnych do mojego tematów, jednak w żadnym nie znalazłem rozwiązania na mój problem.

zdjęcia - http://img687.imageshack.us/img687/9196/zdjecie2123.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/4413 … hot338.png

Zapomniałbym napisać że komputer to laptop. i ma pewne pęknięcie przy cd-roomie, i pamiętam że jak jeszcze działał (a było to może tydzień temu, chociaż nie wiem, bo dopiero dzisiaj ponownie włożyłem do niego jakąś płytę) to trzeba było lekko go dociskać bo hałasował. Ten problem może być spowodowany tym pęknięciem? Jeśli tak to wie ktoś czy da się to naprawić, i ile kosztowałaby taka naprawa?

z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

CD-ROOM nie wykryje ci pustej płyty, pustą płyte może Ci wykryć nagrywarka CD lub DVD, CD-ROOM nie widzi pustych płyt na których nic nie było nagrane, spróbuj z innymi płytami (np z płytą od Windowsa czy jakiegoś innego programu) :slight_smile:

Tak, rozumiem, jednak nie mogę nawet zobaczyć zawartości tej płyty. Wkładam - Płyta się kręci normalnie - I tu koniec, bo płyty jakby… nie ma. Nie można w nią wejść, nawet nie można nic nagrać. Do tego właśnie na zdjęciu drugim, widać “Stacja Dysków CD (G:)” cd-room mam dvd, po za tym zawsze pokazywały się tam jakby 2 cd-roomy, teraz jednak zniknął ten inny. (i nie był to wirtualny cd-room deamona, bo razem z nim to były 3 te ikonki cd-room’ów)

I włożyłem płytę - od gry, która jeszcze jakiś tydzień temu normalnie działała. I nic. Nie czyta, coś tam się na początku zakręciło, ale nawet nie wyskoczyło autoodtworzenie.