Dziwny dzwięk i zawieszenie komputere głównie przy grach

 

Witam

 

Od jakichś 2 tygodni mam problem z komputerem. Zacina się, a do tego ze skrzyni słychać taki dziwny dźwięk jakby coś przeskakiwało, dźwięk ten przypomina jakbyśmy jechali rowerem i i szprychy haczyli kawałkiem plastiku. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ teraz to co chwile się zacina i nie można nic zrobić bo od razu nerwy… Wydaje mi się to dziwne, za każdym razem jak się zatnie kursorem myszki mogę ruszać, do tego jak mam np. otwartą przeglądarkę i okienko rozmowy z GG(zminimalizowane) i gdy komputer się zatnie, wydając ten dźwięk, to na przeglądarce nie mogę nic zrobić, ale na pasku mogę normalnie kliknąć na rozmowę GG i pisać… nic nie rozumiem. Wydaje mi się, że to procesor do wymiany, ale nie jestem pewien. Rozkręcałem kompa i wszystko jest tak jak powinno. Czasami jeszcze jest tak, że słychać ten dźwięk, ale komputer się nie zacina, więc nie do końca jestem pewien czy to procesor, a może dysk?

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ponieważ strasznie to denerwuję

 

Dziękuję i Pozdrawiam!

Zainstaluj Crystal Disk Info, uruchom go, zrób screena i wklej go tu, prawie na 100% winny jest dysk.

ten dźwięk to chyba dysk wydaje, sprawdź kabel może lekko się odłączył, też kiedyś miałem podobny problem z dyskiem ata

Watpie, że mówimy tu o dysku ATA, raczej SATA, a poluzowanie kabla nie ma nic wspólnego z harczeniem dysku (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo)