Dziwny dźwięk na komputerze. który występ od czasu do czasu

Podczas pracy komputera występuje w różnych odstępach czasowych występuje dziwny dźwięk(nie wiem co powoduje ten dźwięk ale on jest bezpośrednio z karty muzycznej(sterowniki zaktualizowane). Ten dźwięk jest zawsze podwójny(1 dźwięk i zaraz po nim 2 dźwięk taki sam). Jak by to powiedzieć to (dźwięk 2 stopniowy) to jest taki jak by podobny do tego --> “zacisnąć zęby i przez 1 - 2 sekundy wciągać średnio powietrze”.

No faktycznie dziwny ten dzwiek lol

Jest to rodzaj szumu czy raczej piszczenia, bo zęby to się ludziom składają na dziwne sposoby :slight_smile:

Jakieś luźne elementy trą o wiatrak? Lub może to raczej odgłos z dysku twardego, piszczenie bedzie dochodzić z głosniczka systemowego

Musisz to dokładniej opisać

Dżwięk pochodzi z kart dżwiękowej z głośników. Może to jakiś program wywołuje ten dźwięk ale trudno mi powiedzieć.

Może coś powoduje zwarcie? Jesteś na 100% pewien, że dźwięk pochodzi z głośników, a nie z głośnika systemowego?

Dźwięk pochodzi na 100% z głośnków wyraźnie słysze(podgłośnie głośniki i jeszcze głośniej słysze).

Pewnie nie masz uziemionego gniazdka w ścianie? Połącz obudowę komputera z kaloryferem jakimś drutem. Po uziemieniu powinno przestać.

Uziemienie nie ma nic wspólnego bo nigdy nie miałem uziemienia a tego dźwięku wcześniej nie było.

Żaden argument.

Próbowałem kiedyś uziemić komputer ale jak połączyłem obudowe komputera(masa) do uziemienia(kalorywer) to bezpieczniki wywalało…

Sam widzisz, że coś nie gra. Weź próbówkę (śrubokręt z żarówką :wink: ) i sprawdź, czy nie masz przebicia na obudowę. Miałem taki przypadek. Aż kabelek od głośniczka systemowego na obudowie przepalił się, powodując zwarcie. Było trochę dymu i płyta do wymiany. Wraz z nią zasilacz i zmostkowane 0 na minusie w gniazdku.