Dziwny dźwięk pikania podczas formatu

Witam. Otóż, posiadam Laptopa Emachines E730G. Ktoś z jego użytkowników nie prawidłowo go wyłączył widocznie i uszkodził pliki systemowe. Próbowałem go sformatować oryginalnym Windows 8 lecz niestety po jakimś czasie się wyłącza laptop. Co mnie niepokoi : podczas oczekiwania na “rozruch z dysku po wciśnięciu dowolnego klawisza” słychać bardzo głośne pikanie. Czym ono jest spowodowane? Dodam, że po pewnym czasie się sam wyłączy … 

Pamięć sprawna?

Nie mam jak jej sprawdzić. Po wielu próbach udało się zainstalować Windows i nawet się zalogował. Lecz wyłaczeniu i ponownym włączeniu przy logu Windows laptop zaczyna od nowa pikać i nic nie da się zrobić oprócz resetu jego …

Spróbuj zainstalować na tym laptopie oryginalny Windows 7 , czyli taki, jaki na tym modelu powinien być. Lista uaktualnień: http://www.emachines.pl/ec/pl/PL/content/windows-upgrade-offer nie wymienia tego modelu laptopa, jako zdatnego dla Windows’a 8.

Przy Windows 7 również te same objawy więc to nie jestem wina software…

No, to jeszcze faktycznie pozostaje pamięć RAM i ewentualnie dysk jak elementy podejrzane. Bez ich sprawdzenia (podmiany) nic się tu nie poradzi. Mimo wszystko robiłbym to na Window’sie 7. Dla Windows’a 8 może nie być wszystkich sterowników!

Tzn?

Nie mam jak sprawdzić pamięci RAM gdyż takowej do sprawdzenia nie posiadam, podobnie jak z resztą podzespołów bazowych do laptopa. Napisałem do znajomych o pożyczenie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiem szczerze, że nawet nie wiem jak zdjąć tą obudowe w tym Emachines, na razie wiem jak dostać się do dysku twardego i pamięci Ram.