Dziwny dźwięk z laptopa (audio)

Witam. Borykam się z pewnym problemem dotyczącym mojego laptopa MSI GE 60 2OC. Otóż gdy użytkuję laptopa, co jakiś czas w kompletnie dowolnych odstępach czasowych (czasami jest nawet co 15 minut, czasem nawet go nie ma cały dzień) słychać bardzo charakterystyczny dźwięk, prawdopodobnie od strony wentylatora - pewności nie mam bo ciężko zidentyfikować źródło dźwięku. Dźwięk wydobywa się losowo, nie ma określonych momentów tego “piknięcia”.

 

W załączniku znajduje się plik audio z nagranym dźwiękiem. Chciałbym aby w miarę możliwości go zidentyfikować i dowiedzieć się jakie jest źródło tego dźwięku.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :slight_smile:

 

Pozdrawiam.

 

 

pisk.mp3

To bardziej wygląda na parkowanie głowic dysku, czyli nieszkodliwe.

 

Zrób defragmentację partycji dysku.

 

Dla spokojności sumienia zrób przegląd chłodzenia lub zleć to komuś.

 

No właśnie to nie parkowanie głowic, bo dźwięk jest zbyt głośny i brzmi kompletnie inaczej niż to ;D

 

Gdyby to był dysk to bym od razu zauważył, ale tak nie jest. Nigdzie nikt nie spotkał się z tym dźwiękiem w moim otoczeniu, więc stąd sprawa wylądowała tutaj xd Zastanawiałem się też czy to nie dźwięk cewek chłodzenia karty graficznej, ale to też nie ten dźwięk.

To może być dysk lub wentylator/wentylatory innej opcji raczej nie ma w laptopie.

Stawiam na śrubke latającą luzem w lapku.Spróbuj poobracać troche wyłaczonym lapem,pewnie coś się odezwie.

 

Mądre spostrzeżenie, ale to okolice wentylatora lub może coś innego, kurz/ zbita sierść/inne.

 

Czyli, trzeba dostać się do chłodzenia i sprawdzić.

Sprawdziłem dysk - to nie on. Również laptop jest czysty i nie ma żadnych elementów luźnych bądź śrubek latających wolno w obudowie. Wygląda na to, ze to może być wentylator, ale nie mam pojęcia w jaki sposób zlokalizować ten dźwięk. :confused: