Dziwny ekran-GeForce GT 220

(Patrykwiersciuk) #1

Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum "dobreprogramy" wiec proszę o wyrozumiałość jeśli napisałem go nie tam gdzie trzeba.

Mój problem tkwi mianowicie w tym iż zakupiłem sobie kartę graficzną (GeForce GT 220 512mb).Odkryłem że mój zasilacz jest o 50 wat mniejszy niż karta potrzebuję (wymaga 450 W).Jeśli zakupie zasilacz 450 W to czy karta będzie chodzić poprawnie?

P.S

Jeśli już kupię jakiś zasilacz to czy kabel,który idzie z zasilacza do płyty głównej (chodzi mi o taki prostokątny wczep z pękiem kabelków) czymś się różni w jednym modelu zasilacza czy innym ?

Z góry dziękuje za pomoc!

(kkkss) #2

Witam!

Jeśli możesz to pokaż mi gdzie znalazłeś taką informację że ta karta(GeForce GT 220 512mb) pobiera 450W.

(Mich Md) #3

Zależy ja bym na twoim miejscu wziął ok 500 wat :wink:

Zawsze zasilacz będzie miał rezerwy będzie mu się lżej chodziło :wink: :slight_smile:

Każdy nowy zasilacz ma wejście 24 pin to jest do tych starszych płyt gł. i ma również dodatkowe wejście +4 pin do nowszych płyt

tak czy inaczej każdy nowy zasilacz będzie pasował :stuck_out_tongue:

pozdro michalski111

(Michal Kolatek) #4

Jaki masz konkretnie ten zasilacz, marka/model, resztę sprzętu, co do watów to producenci zwykle zawyżają. Ta karta jest słaba to mało pobierze max 22W, czyli starczy jej 300-350W (z dobrego zasilacza, i będzie jeszcze sporo zapasu), może nawet mniej nie wiem jaka jest reszta.

(Patrykwiersciuk) #5

Zakupiłem dziś lepszy zasilacz,teoretycznie nie powinno byc problemu z kartą.Jednak problem jest bo dziwny czarny ekran z pojawiającymi się pojedynczo literkami nie zniknął.Wykasowałem stare sterowniki jednak to nic nie dało.Słyszałem że można w BIOSie coś zmienic ale na angielskim zbytnio się nie znam.Nie mam pojęcia co z tym fantem dalej robic.

P.S

Dzięki temu nowemu zasilaczowi wykluczyłem problem z nim samym

(Damgora) #6

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp tu masz kalkulator, podajesz dane kompa i masz przybliżoną moc wymaganą od zasilacza (można dodać np 50W na zapas)

Jeśli chodzi o kupno zasilacza to moc markowych zasilaczy napisana na pudełku zazwyczaj nie odbiega od rzeczywistości,

ale uważaj na tanie noname'y, tam różnicą mogą być znaczne

(Gutek) #7

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

(Michal Kolatek) #8

Coolteki to dobre zasilacze, 400W Ci do tej karty wystarczy.

Przed wyjęciem x1550 kasowałeś od niej stery, i co to za strona?