Dziwny ekran-GeForce GT 220

Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum “dobreprogramy” wiec proszę o wyrozumiałość jeśli napisałem go nie tam gdzie trzeba.

Mój problem tkwi mianowicie w tym iż zakupiłem sobie kartę graficzną (GeForce GT 220 512mb).Odkryłem że mój zasilacz jest o 50 wat mniejszy niż karta potrzebuję (wymaga 450 W).Jeśli zakupie zasilacz 450 W to czy karta będzie chodzić poprawnie?

P.S

Jeśli już kupię jakiś zasilacz to czy kabel,który idzie z zasilacza do płyty głównej (chodzi mi o taki prostokątny wczep z pękiem kabelków) czymś się różni w jednym modelu zasilacza czy innym ?

Z góry dziękuje za pomoc!

Witam!

Jeśli możesz to pokaż mi gdzie znalazłeś taką informację że ta karta(GeForce GT 220 512mb) pobiera 450W.

Zależy ja bym na twoim miejscu wziął ok 500 wat :wink:

Zawsze zasilacz będzie miał rezerwy będzie mu się lżej chodziło :wink: :slight_smile:

Każdy nowy zasilacz ma wejście 24 pin to jest do tych starszych płyt gł. i ma również dodatkowe wejście +4 pin do nowszych płyt

tak czy inaczej każdy nowy zasilacz będzie pasował :stuck_out_tongue:

pozdro michalski111

Jaki masz konkretnie ten zasilacz, marka/model, resztę sprzętu, co do watów to producenci zwykle zawyżają. Ta karta jest słaba to mało pobierze max 22W, czyli starczy jej 300-350W (z dobrego zasilacza, i będzie jeszcze sporo zapasu), może nawet mniej nie wiem jaka jest reszta.

Zakupiłem dziś lepszy zasilacz,teoretycznie nie powinno byc problemu z kartą.Jednak problem jest bo dziwny czarny ekran z pojawiającymi się pojedynczo literkami nie zniknął.Wykasowałem stare sterowniki jednak to nic nie dało.Słyszałem że można w BIOSie coś zmienic ale na angielskim zbytnio się nie znam.Nie mam pojęcia co z tym fantem dalej robic.

P.S

Dzięki temu nowemu zasilaczowi wykluczyłem problem z nim samym

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp tu masz kalkulator, podajesz dane kompa i masz przybliżoną moc wymaganą od zasilacza (można dodać np 50W na zapas)

Jeśli chodzi o kupno zasilacza to moc markowych zasilaczy napisana na pudełku zazwyczaj nie odbiega od rzeczywistości,

ale uważaj na tanie noname’y, tam różnicą mogą być znaczne

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

Coolteki to dobre zasilacze, 400W Ci do tej karty wystarczy.

Przed wyjęciem x1550 kasowałeś od niej stery, i co to za strona?