Dziwny guziczek na plycie glownej Gigabyte

(Longerlick) #1

Mam płytę glowna Ggabite GA-7VASFS, z socketem A(462) i chipsetem VIA KT600. Od dawien dawna mialem procesor AMD 2400+ 2GH, ale system widzial 1800+ 1,5GH! Przy ktoryms czyszczeniu komputera zauwazylem pewnien malutki przycisk na plycie glownej i postanowailem go przelaczyc :smiley: Efekt byl taki ze system spowrotem widzi procesor 2400+ 2GH :D:D Chcialbym jednak o wyjasnienie czemu sluzy owy przycisk, czy ma byc wlaczony i czy to bezpieczne. Druga sprawa dotyczy magistrali, procesor pracuje z szyna FSB 133 Mhz i mnoznikiem 15. Moje pamieci RAM jednak juz z szyna 200 MHz. Nie wiem jednak czy to predkosc nominalna czy efektywna, tzn pomnozona razy dwa (2x100 MHz). Jakie kozysci dalo by mi obnizenie szyny z 200 Mhz do 133 Mhz. Czy zwiekszy to wydajnosc kpa czy tez obnizy. Mam zainstalowane 3 kosci DDR RAM: 1GB,512 MB i 256 MB. Licze chociaz na czesciowe odpowiedzi i z gory dziekuje :wink:

(Kozik Vel 17) #2

Przełącznik na płycie najwyrazniej zmienia częstotliwość szyny procka na 166 mhz ( 15 x 166 = 2490 mhz)