Dziwny komunikat - atak na mój komputer?

Witam! Mam pytanie odnośnie do komunikatu, jaki ostatnio pokazał mój Avast. Przeglądałem sieć i w pewnym momencie pojawił się komunikat programu Avast: "Zablokowano niebezpieczne połączenie z witryną /I tu jakaś nazwa witryny, w której nazwie znajdował się wyraz copy /. Najdziwniejsze jest to, że żadna witryna nie pojawiła się na pasku adresu, nie otworzyła się żadna witryna w żadnej zakładce, gdyby nie komunikat Avastu nie wiedział bym w ogóle, że z taką witryną nawiązałem połączenie. Specjalistą od zabezpieczeń i akatków na komputer nie jestem, ale sama część adresu “copy” sugeruje mi, że witryna ta mogła pobrać ode mnie jakieś dane. I teraz moje pytanie: Czy avast jest na tyle skuteczny, że jeśli pokazuje komunikat, że połączenie zostało zablokowane, to zostało ono na prawdę zablokowane? A jeśli nie, to jak groźny może być taki atak, czy może to skopiowanie moich haseł czy może plików z Dokumentów itp.? Żadnych ważnych haseł zapisanych np. w managerze haseł nie miałem, ale czy powinienem np. zmieniać hasła do kont e-mail, które w chwili ataku były zapamiętane przez przeglądarkę?

Szczerze mówiąc miałem Avasta ale zrezygnowałem bo niekoniecznie blokował dostęp do kompa, mimo że to wyświetlał. Raz wrzucił mi trojana po tym jak raportował że połączenie zostało przerwane i wszystko ok.

Trudno powiedzieć czy zablokował czy nie, możesz na wszelki wypadek zmienić hasło na maila jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, nie zaszkodzi. Co do Avast!, zmień go :slight_smile: Pozdrawiam