Dziwny komunikat dotyczący wygaśnięcia hasła w home premium

witam serdecznie

dzisiaj włączyłem laptopa i na pasku pojawił sie przez chwile komunikat w chmurce że mam się zastanowić nad zmianą chasła bo chasło wygaśnie za 14 dni oco tu chodzi bo jak klikałem na chmurke i ikonke to nic sie nie otwożyło o jakie chasło chodzi i co to za komunikat ?

Zapewne ustawiłeś w zasadach grupy żebyś co kilka dni musiał zmienić hasło

nic takiego chyba nie ustawiałem a gdzie to sprawdzić w ustawieniach

nie mam pojęcia jak to będzie w viscie, ale w xp robisz to tak:

klikasz prawym na mój komputer na pulpicie -> zarządzaj -> użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy -> wybiersz swój profil i klikasz na niego 2x lewym przyciskiem myszki

zaznaczasz opcję “hasło nigdy nie wygasa” i OK

tyle

:wink:

nie ma w viscie tam takiej opcji przeleciałem wszystko

Panel sterowania-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem-po lewej stronie rozwiń Użytkownicy i grupy lokalne i pod spodem klikasz 2razy na folder Użytkownicy, - w prawej części okna klikasz dwa razy na swoją nazwę użytkownika i w oknie które się pojawi zaznaczasz Hasło nigdy nie wygasa. Powodzenia !

nie mam takiej opcji jak kolego piszesz albo nie moge znaleśc daje foto Bez-tytu-u.jpg

to znaczy nie moge znaleśc użytkownicy i grupy lokalne

W panelu sterowania wejdź w narzędzia administracyjne, w zmienionym oknie w jego prawej cześci czyli oknie głównym klikasz na skrót ! zarządzanie komputerem!! i dalej jak opisałem.

lub tak jak widzę w Twoim foto oknie kliknij dwa razy po lewej stronie na narzedzia systemowe. W prawej cześci w wyszukaj Użytkownicy i grupy lokalne i klikasz na to i dalej jak pisałem

za skarby nie moge znaleśc Użykownicy i grupy lokalne

Bez-tytu-u.jpg

Teraz faktycznie widzę, że jest brak i szczerze mówiąc nie wiem gdzie zginęły. W tym momencie powinny być. Bynajmniej u mnie jest i taki sam system. Poddaję sie!! Musiałbym siedzieć przy Twoim kompku, to bym zdiagnozował. Pozdrawiam.

Spróbuj może przywracania systemu z przed dłuższego okresu i dopiero sprawdź te opcje.

będe prubował może jeszcze gdzieś poszukam

dzięki wielkie