Dziwny komunikat przy kopiowaniu na pendraka

(radzik radzik) #1

36973df5b4617d7a.jpg

Taki komunikat pojawia sie jak kopiuje zwykły tekstowy plik na pendraka. O co tu chodzi ??

(Gerard Marondel) #2

Witam

radzik radzik ty zapewne masz na penie pliki FAT lub FAT32 to niestety przy kopiowaniu może się tak stać, np gdy skopiujesz link db.pl to przy kopiowaniu lub przenoszeniu na pena nie wejdzie ta mała ikonka tego vortalu. Możesz to zmienić zmieniając to na system plików NTFS.

Pozdrawiam :slight_smile:

(radzik radzik) #3

Dokładnie tak mam - FAT. Ale kiedyś jak poddałem "debacie" temat tutaj na forum jaki najlepszy system plików do pendraka to w większości wypowiedzi przeważały, że FAT, bo podobno tez tak zalecają producenci. Ponadto ponioć jak się nie wyłączy za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" to nie zostaną zapisane dane na nim jak jest na NTFSie bo ma buforowanie. Co prawda zawsze go najpierw systemowo wyłączam zanim wyciągnę, no ale. Opłacalne w końcu jest zamienianie formatu na NTFS ??

(Gerard Marondel) #4

Witam

co ja czytam:

Ponadto ponioć jak się nie wyłączy za pomocą "Bezpieczne usuwanie sprzętu" to nie zostaną zapisane dane na nim jak jest na NTFSie bo ma buforowanie.

NIEPRAWDA ja zawsze wyciągam jak napisałes pendraka i nie mam, podkreślę jeszcze raz nie mam żadnych problemów i nie kombinuję jakieś bezpieczne usuwanie sprzętu. On jest jak go włożę i na pasku jest mała ikonka o nazwie Bezpieczne usuwanie sprzętu ale ja nic nie instaluję czy wrecz przeciwnie odinstalowuję jakiś sprzęt. Pod tą samą ikonką mam np. IRDĘ i co wkładam jest wyciągam nie ma i TYLE. Piszesz dalej:

Opłacalne w końcu jest zamienianie formatu na NTFS

Przeformatuj i przekonaj się !!