Dziwny mail - otrzymany z obsługi poczty o2.pl ? :(

Witam wszystkich uzytkowników forum dobreprogramy ;p.

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwny mail z obsługi poczty o2.pl, cytuję :

"Drodzy Wartosc klienta.

Jestesmy skontaktowac sie w sprawie 27/06/2009 poinformowac, ze Twoje konto Review Team zidentyfikowac niektуre nietypowe aktywnosci na koncie. Zgodnie z O2.pl Umowy z uzytkownikiem i aby zapewnic, ze konta nie zostaly naruszone, dostep do tego konta e-mail byly ograniczone. Twoje konto bedzie ograniczony dostep do tego problem zostal rozwiazany, nalezy kliknac ponizej, aby zalogowac sie na swoje konto, aby rozwiazac ten problem:

Kliknij tutaj, aby rozwiazac problem

Thank You

O2.pl web mail Administrator"

Treśc maila budzi wiele wątpliwości nie tylko na zawartą treśc - bo nic nie zrobiłem jedynie odbieram i wysyłam pocztę (bo tylko do tego mi służy -

do porozumiewania),ale sama stylistyka pisowni !!

Trudno zrozumiec o co chodzi , mylone czasy, osoby - mam wrażenie jakby pisała to osoba,która nie chodziła do żadnej szkoły,

lub treśc maila została wystrzelona z automtu.

Reasumując, nie wiem o co chodzi i nie ukrywam jestem zaniepokojony całą tą sytuacją.

Moje pytanie - czy ktoś z Was otrzymał podobny mail, lub jest w stanie mnie ‘oswiecic’ - o co chodzi ?

Jakie popełniłem przestępstwo :wink: i co mi grozi (ban?) :x ? !!

Pozdrawiam ! :changes:

Skopiuj tego maila i wyślij zapytanie do o2.ale wygląda to na próbę wyłudzenia.

Nic. To jakiś spam, usuń to, czy zablokuj i dalej spokojnie używaj. :slight_smile:

Ech :)!

dzięki za szybką odpowiedź.

Pierwsze co zrobiłem - to własnie odpowiedziałem ‘gupkom’ :wink: - o co chodzi - bo widac , ze ktoś

musiał byc mocno na haju - pisząc to :))

Dzieki , może jeszcze ktoś napisze - bo może też otrzymał podobnego ‘wariata’ :badgrin:

Pozdrawiam !

Ty kliknąć poniżej aby problem rozwiązany być?

My być zadowolony, my mieć twoje login password i używać konto do spam.

[pod pozornie poprawnym linkiem ukryte przekierowanie na fałszywą stronę logowania. Konto]

“Autorem” tekstu jest Google Translate, treść typowa dla prób przejęcia hasła.

Kliknąłem na ten adres i nic nie wyskoczyło (to może byc exploit?)

Hackerzy często to wykorzystują (zaraz zmieniam HASŁO)

A co to Google Translate???

Stylistyka maila wygląda na tłumaczoną z innego języka przez automat. Kiedyś dostałem ofertę jakiejś chińskiej firmy która pisała podobnym arican polsih :slight_smile:

http://tinyurl.com/cbkmfs

Zmieniłem hasło

a moge miec teraz wirusa :!: :?:

NIe bedzie raczej wirusa jesli nie bylo zadnych zalacznikow :stuck_out_tongue_winking_eye:

Btw. … nie widzisz gramatyki ? od razu widać że to jakiś spam tłumaczony translatorem ; )

ale był załącziny link kliknołem i nic błąd

a jakie rozszerzenie bylo ? i jaki blad ?

Taki bład jak tutaj

http://www.ebanza.com//includes/o2/index.htm :frowning: