Dziwny mail z "gry.pl", włamanie na maila?

Witam,

Od przedwczoraj dzieją się dziwne rzeczy, najpierw dostałem maila “dziękujemy za aktywację konta”, później, że ktoś dodał znajomego w tym portalu, następnie jakieś zaproszenie…Czy ktoś włamał mi się na skrzynkę mailową? Dodam, że gdyby tak się stało to podejrzewam, że naturalnie ktoś chciałby dobrać się do moich innych haseł (np poprzez reset na portalach). Nic takiego nie nastąpiło, gdyż mam pocztę w telefonie w trybie push i w ciągu sekundy dostałbym takiego maila. Hasło zmieniłem, dodam, że nigdzie nie loguje się poza moim komputerem i telefonem. Dziwne jest też to, że ma to miejsce po formacie kompa (3 dni temu). Czy to atak na skrzynkę czy może nowy rodzaj spamu? (nie wiem czy gry.pl) to jakiś spamerski portal czy w miarę “poważna strona”). Polecacie coś by przeskanować kompa? Mam tylko avasta, ściąga się właśnie emsisoft emergency kit…

Zamieszczam skan z logiem

http://wklej.org/id/574366/

Może ktoś z domowników (np syn/córka) podał twój email gdy np. rejestrował się na tym gry.pl?

Jest to “w miarę poważna strona”. Musiałeś załapać keyloggera.

Przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware.

gry.pl to strona z grami.Można tam zakładać konto, chyba ktoś Ci je założył.

No właśnie nikt ze znanych mi osób nie zakładał, mieszkam sam także to odpada. Zresetowałem hasło na gry.pl i zmieniłem na swoje przy okazji. Zaraz je usunę, przeskanuję kompa i zobaczymy co to będzie dalej…Niestety MobileMe z którego korzystam nie oferuje usługi sprawdzania z jakiego ip nastąpiły logowania…

Nawet jeśliby oferowało usługi sprawdzania IP, to nie wiem, czy to by coś dało, bo IP można sfałszować.

No i kolejny mail, wydaje mi się, że ktoś robi sobie jaja, mail o treści "witamy w gry.pl -ania2900-. Nie ma linku do aktywacji więc chyba ktoś zakłada “tylko” profile na mojego maila…

Napisz do administratora strony, żeby zablokował zakładanie profili na twój e-mail.