Dziwny obraz- problem z kartą graf?

Witam! Coś mi się zrobiło z komputerem- nie wiem czy to karta graficzna czy może monitor. Kilka dni temu takie coś mi się pojawiło.Potem przez 2-3 dni wyskakiwało raz na dobę, po resecie znikało. A teraz zostało już na stałe. Będę wdzięczny za odpowiedź co się popsuło…

yyyyhhhrw7.th.jpg

Sprawdź kabel od monitora, zwłaszcza wszystkie piny we wtyczce. Czy taki ekran jest od uruchomienia, czy dopiero po wejściu do systemu? Jak wygląda sprawa w trybie awaryjnym?

Otwórz obudowę i spr. czy czasem karta graf. nie przegrzewa się, być może z powodu wysokiej temp. są takie efekty.

Również dociśnij mocniej kartę.

Po drugie podaj też jaki posiadasz zasilacz ( moc i marka ) oraz jaki monitor…

Cześć.

Jeżeli instalacja najnowszych sterowników, wyjęcie i włożenie karty ze slotu nie pomogło to stawiałbym na spalony wiatraczek na karcie graficznej - wiem z własnego doświadczenia.

Napisz czy coś pomogło.

Zdjęcie to screen. Reszta odp na pytania:

  1. Monitor OK, ekran robi się taki po kilku minutach od wejścia do systemu (objawy narastające w ostatnich dniach - początkowo paski raz na dobę, po pierwszym uruchomieniu komputera, znikały po restarcie, po 3-4 dniach obecne cały czas, parę minut spokoju po każdym restarcie). W trybie awaryjnym wszystko w porządku (testowane ok. pół godziny, nie wiem, czy był sens dłużej czekać).

  2. Karta dociśnięta, dość ciepła, więc może się przegrzewać (ale uwaga, ta karta ma 6 lat - niesławny ATI Radeon7500, nigdy nie miała wiatraczka. Zasilacz - od pół roku Feel III-350ATX, monitor też staruszek - NEC, serii nie pomnę.

  3. Sterowników jeszcze nie instalowałem ponownie, kombinacje z kartą nie pomogły, wiatraczka, jak już wspomniałem, nigdy nie było.

Nie wiem, czy jest sens wymieniać samą kartę przy całym 6-letnim sprzęcie, bo za chwilę siądzie zapewne kolejna część.

Bardzo dziękuję za pomoc!

Jeżeli to screen, to nie jest to wina monitora.

Spróbuj jeszcze zrobić tak:

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli to nie pomoże, to prawdopodobnie przegrzewająca się karta graficzna powoduje taki efekt.

Radiator na karcie graficznej nie jest obluzowany ?

Odinstaluj stery, wygląda na to ze zawiesza Ci się GPU.

Niestety zmiana sterowników nie pomogła w związku z tym mam prośbę- chciałem na allegro kupić nową kartę- cena tak do 40zł po prostu,żeby działało. Czy moglibyście pomóc mi dobrać odpowiednią,aby pasowała do mojej płyty głownej o to całe parametry tego sprzętu:

Czy np. karta GeForce4 MX440SE 64 MB DDR 64 Bit pasowałaby??

karta AGP ATI Radeon 7500 64MB DDR TV BOX

płyta Gigabyte GA7DXE AMD 761 SOC A DDR

procesor AMD Athlon 1.7 XP 266 MH.

DDR 256MB PC333

będę wdzięczny za pomoc!

To już lepiej Radeon 9000 64MB /128-bit za 29 zł. z przesyłką.