Dziwny Plik Na GG

(Włodi) #1

Witam, przed chwilą chciałem napisać do kogoś na gg więc nacisnąłem na tą osobe 2 razy i pojawiło się takie coś :

a po chwili pokazało się okno z rozmówcą ... niewiem co to jest ...

(Mail) #2

Wklej porządnie obraz, bo nie widać :twisted:

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 17:25

Widać, że GG chce sciągać/otwierać jakiś plik. Zobacz co to jest. Ewentualnie przeinstaluj GG :slight_smile:

(PaPuX) #3

To proponuje używać przeglądarki która nie skaluje obrazu.

Wszystko widać ok

Co do odpowiedzi po prostu to plik html odnośnik do strony więc nie ma się czego bać

(Włodi) #4

ja tam widze .htm , nie .html . Jakbym widział html to bym się nie przejmował ... a pozattym ta osoba niemiala stronki w opisie ... prosze o pomoc kogoś bardziej zorientowanego ...

(Gutek) #5

Skan AVG Anti-Spyware 7.5 po update :wink:

Daj log z Sielnta i HJT

(Włodi) #6

a nie sciągne tego bo mam limit przekroczony i dlugo by to trwało :stuck_out_tongue: :]

(Gutek) #7

Ok na szczęście czysto :slight_smile:

(Włodi) #8

hmmm to jak czysto to o co chodzi ??:stuck_out_tongue: a jest coś porównywalnego do tamtego spyware co mi dałeś ale żeby mniej zajmowało ??

(Gutek) #9

To jeden z najlepszych skanerów :slight_smile:

(Włodi) #10

hmmm to poczekam do jutra :] jutro juz normalny net będzie :stuck_out_tongue:

(PaPuX) #11

Przecież to to samo to tylko rozszerzenie pośrednie tak jak np:

jpg > jpeg

mpg>mpeg

A więc

htm>html>php

To wszystko rozszerzenie stron internetowych. Po prostu twój explorer podczas włączania GG zawsze masz wyświetlaną reklame a on traktuje to jako odnośnik do strony na której znajduje się ta reklama.

Uporządkuj akceptowanie odnośników w domyślnej przeglądarce czy mają być otwierane (tak jak powinno być poprawne) a nie pobierane (jak masz zrobione)

(Włodi) #12

więc pobrałem i przeskanowałem i coś takiego jest :

te 3 na górze mnie nie pokoją a najgorsze że ten AVG nie usunął ich ... to są jakieś poważne wirusy ?

(adam9870) #13

Wrzuć raport z AVG.

(Włodi) #14

Złączono Posty : 01.02.2007 (Czw) 21:58

adam chciałeś log ...

(Joan Sunshine) #15

Nie masz wybranego sposobu postępowania w przypadku wykrycia infekcji. Usuń wszystko, co AVG znalazł :slight_smile: