Dziwny plik w autostarcie systemu,problem z Originem


(system) #1

23.thumb.jpg.c59e66a7facad73364f0b9c553aCześć,mam dziwny problem.Otóż prawdopodobnie miałem Trojana.Pisałem już o tym w dziale bezpieczeństwo, i po skanach wydaje się ,że znikł.Lecz,patrząc ostatnio na autostart przy pomocy programu ccleaner, zauważyłem takie coś:

 

Co to może być ?

Poza tym ściągłem ostatnio Origina.Gdy robiłem aktualizacje , to wszystkie pliki ładowały mi się na pulpit, i był problem z programem IgoProxy.Przeinstalowałem Origina i już jest wszystko OK,bo stworzyły mi się dwie ikonki Origina na pulpicie, i gdy nacisłem jedną to zaczynała się aktualizacja i te pliki na pulpicie, a przy drugiej normalnie się włącza..Jedyne co Panda wykryła , to jakiegoś Trojana w programie Alcohol 120%,lecz ja go przecież ściągałem z tej strony.

 


(Bogdan_G) #2

W ccleaner zaznacz to 18c6a7f5-55dd-4571-a6d1-363669491615 i wybierz z PPM - Otwórz folder zawierający.

Przydałaby się info, jaki to folder, Jakie właściwości pliku, bo tej nazwy liczbowo literowej ID, to google nie zna.

Drugie - pobierz openedfilesview i spolszczenie. Zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Uruchom plik exe. Jak to jest w autostarcie, to powinien być plik otwarty w systemie. Zaznaczasz i z PPM wybierasz - zapisz do pliku tekstowego. Wklej tu tekst. http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

Zipy i folder spolszczenia usuniesz, a sam program ma niecałe 100KB. Jak coś nieusuwalne, to dzięki temu programowi będzie można potem usunąć coś, w razie czego.

Poczytaj ten temat od MS https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh849812.aspx&prev=search

Zainstalowałeś platformę gry, zezwoliłeś na zdalny dostęp i powershell określa uprawnienia do dostępu, a raczej ogranicza Twoje prawa administratora komputera w tym zakresie.


(system) #3

Zniknęło.