Dziwny problem prawdopodobnie z hardware

Witam.

Chciałbym napisać o problemie z moim komputerem ponieważ już od ponad 5 miesięcy mam z nim problem ale teraz dopiero daje sobie we znaki. Komputer ma dziwne “zwiechy” tzn Firefox (najnowsza wersja, i starsze tak samo) dość często wiesza system na około minutę po tym czasie wszystko wraca do normy. Jest to bez znaczenia czy siędzę na DP czy na Onecie… Kolejny problem to np jak zmieniam nazwę pliku lub katalogu który się znajduje na pulpicie również jest podobny zwiech. Co ciekawe w żadnym innym miejscu oprócz pulpitu to się nie dzieje. Kolejna rzecz która mnie dręczy do CS. Dochodzi do loadingu tylko z tym wyjątkiem że zawiesza komputer na amen i pozostaje tylko reset. Pograć udaje mi się dopiero po 4-5 resecie. Po tych wszystkich objawach pomyślałem że Format pomoże… No i tu się myliłem. Zrobiłem format całkowity wgrałem na nowo Xp sp2 i przez jakieś 2-3 dni było dobrze a później znów działo się to co przed formatem. Co dziwnego po wejściu do katalogu z video (pierwszy raz mi się tak stało i dopiero teraz zobaczyłem takie coś) było pojawienie się dziwnego erroru. Dziwi mnie też taktowanie mojego procesora mimo iż nie był on w żaden sposób podkręcany a w prograach typu Sandra pokazuje wartość prawidłową.

Tutaj zamieszczam screen tego erroru zauważonego przed chwilą:

http://www.kompon.abajt.pl/Error.jpg

Macie jakieś sugestie co do tego problemu? Dopiszę jeszcze iż najpierw typowałem że to zasilacz i myślałem że ma złe napięcia ale niepotrzebnie wydawałem kase na nowy ponieważ po zakupie nowego wszystkei te problemy nadal występują…

Może coś przetaktowane masz.

Temperatury wszystkiego.

Sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie,może wylane lub wypukłe.

Może pamiętasz co robiłeś,po czym ten problem się zaczął.

AD1. Wszystko sprawdzałem nic nie jest przetaktowane.

AD2. Temperatury również w normie tym bardziej że to się dzieje również po włączeniu komputera który jest “zimny”

AD3. Wszystko na płycie głownej sprawdziłem i jest jak najbardziej OK

AD4. To się stało (nagle) po około roku od zakupu komputera. Chciałem pograć w Counter-Strike i tutaj zauważyłem pierwsze zwiechy kolejne były już tylko kwestią czasu…

Problem jest zarówno jak grasz/programy jak i gdy siedzisz w internecie.

A zasilacz - napewno sprawny.

Pamięć sprawdzałeś.

Nieraz mysz USB potrafi taki numer robić.

AD1. Tak problemy występują w najmniej oczekiwanych momentach od spokojnego przeglądania internetu poprzez gry i programy do obróbki graficznej i video.

AD2. Tak zasilacz sprawnyt tym bardziej że problemy występowały na kilku zasilaczach więc to raczej odpada.

AD3. Pamięci też są ok bo pożyczyłem od kolegi i na nich również komputer się wiesza.

AD4. Mam mysz pod PS2 :wink:

Systemu jesteś pewien:

  • czyli stery do płyty głównej wgrane

  • szkodniki brak

  • podmień jeszcze kartę grafiki

  • podmień taśmę sygnałową dla dysku na nową ,dysk sam na taśmie

  • inny dysk

  • czy sprawdzałeś jak tam pasta na CPU

jak dalej problem

należy uruchomić kompa w minimalnej konfiguracji na sprawdzonych elementach (reszta wypięta i wyjęta) i jak dalej problem zostaje procek lub płyta,ale w takim wypadku raczej płyta.

AD1. Tak systemu jestem pewien na 100% robiłem nawet testy wgrywając na czysto system z wyłączonym kablem od internetu i było nadal to samo.

AD2. Karty graficznej za bardzo nie mam jak sprawdzić ponieważ nie znam kogoś kto ma takowy sprzęt pod PCI-Express.

AD3. Pasta jest nałożona prawidłowo a temperatura procesora jest w granicy 42 stopni

AD4. Uruchamiając system w Trybie Awaryjnym co ciekawe problem nie występuje.

Czyli problemem jest aplikacja bądź sterownik do urządzenia - w awaryjnym komp pracuje na sterach systemowych XP.

A podgląd zdarzeń i jakieś błędy komp podaje.

Co do poglądu zdarzeń to:

W zakładce “Aplikacja”

Błąd ze źródłem Application Hang (nie wiem co to znaczy)

Błąd ze źródłem Event System (nie wiem co to znaczy)

I tego jest dość sporo bo około 30 o tych samych nazwach.

W zakładce "System:

Błąd ze źródłem Browser (nie wiem co to znaczy)

Błąd ze źródłem System Error (nie wiem co to znaczy)

Błąd ze źródłem W32 Time (nie wiem co to znaczy)

Błąd ze źródłem DCOM (nie wiem co to znaczy)

No i tych jest trochę więcej bo lista jest o wiele dłuższa ale wszystkie mają te nazwy co wymieniłem wyżej. Jak dla mnie to nic to nie mówi szczególnie że nie ma podanego głownego źródła które to wywołuje…

Czyli wiele możliwości:

  • najlepiej zrobić tak:

Porządna konserwacja kompa.

Sprawdzić podzespoły kompa dokładnie - obowiązkowo usunąć z dysku wszystkie partycje,założyć i sformatować).

I teraz wgrać świeży system od razu XP z SP2 i test kompa ( to jest najważniejsze),jak gra wgrywasz stery do płyty głównej i test i tak dalej wgrywasz ster/program i test,będzie roboty ale dojdziesz w końcu w czym problem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Robilem już tak wielokrotnie… Prawie pół roku się z tym męcze i moge powiedzieć że poznałem mój komputer w 100% :slight_smile: Zrobiłem wszystko tak jak masz opisane w twoim tutorialu :slight_smile: Usuwałem wszystkie partycje i je formatowałem. Tworzyłem partycje 20 GB na system natomiast 100GB na dane. Instalacja systemu przy wyłączonym kablu LAN. Wgrany Antyvirus + Firewall. Instalowałem po kolei każde sterowniki i testowałem… Wszystko było ok i chodziło na normalnym trybie (awaryjny zawsze działa poprawnie). No ale problem powracał średnio po 4 dniach od postawienia na nowo całego systemu. Wszystkie części są na gwarancji ale nie wiem jak przedstawić im problem. Dodam jeszcze że sam system ładuje się bardzo długo ponieważ po wgraniu na czysto Xp bootloader (pasek loadingu systemu) leci około 3 razy a po wgraniu sterowników wydłuża się do 11-12 więc bardzo długo. Oddałem komputer do serwisu (trzymali go 2 tygodnie). Powiedziałem co się dokładnie dzieje. Gdy wróciłem po odbiór stwierdzili że wszystko jest OK jednak po powrocie do domu … :confused: wiadomo co… Naprawdę nie mam już pojęcia co jeszcze można zrobić…

W takiej sytuacji postępuje się tak:

  • podmieniasz pamięć test

  • podmieniasz dysk test

  • podmieniasz grafikę test

i tak dalej,oczywiście z całym zachowaniem procedury deinstalacji i instalacji.

Innej metody nie ma - wykluczysz problem sprzętowy.

Bo jeśli po instalacji jest kilka dni dobrze,to problem następuje powoli - czyli błędy zapisu lub sprzętu,dysk,pamięć,taśma sygnałowa,płyta główna,inne.