Dziwny problem. Przegrzewanie się?

Witam

Niedawno pisałem na forum, ze dostałem od niego płyte główna nie uzywana juz jakis czas lecz działajaca kiedys. Mam nowy problem. Moj stary dysk padł (dokladnie ten modul od rozruchu ale dane uratowalem podalczajac pod kumpla kumputer jakos slave…) i wziolem od kuzyna narazie dysk 20gb i wtedy zaczely sie problemy :confused: . Zaczołem odrazu od instalacji Windowsa. Cały ten pierwszy niebieski interfejs przeszedl, sformatowalem dysk etc. Włączył sie ten nowsz yinterfejs po tym przymusowym uruchomieniu komputera jeszcze raz. Juz ucieszony czekam kiedy instalacja sie skonczy i gdy pisalo juz okolo 37 minut dokonca wyskoczył błąd (blue screen) i tam pisalo MACHINE_CHECK_EXCEPTION i jakies liczby i jakies microsoftowe porady :stuck_out_tongue: Pomysalałem jakis błąd, moze plyta cd zabrudzona. Wyjąłem plyte wyczyscilem, wsadzilem do CD-ROM’u. Znów okolo tylu zostało minut do konca i znow. Mysle sobie to juz musi byc jakis blad. Nastepnie proba trzecia i znow. Pomysalem ze dysk moze byc walniety, wiec postanowilem ze zalatwie od kogos inny. Nastepnego dnia przyszedl do mnie kolega po ram, ktory mialem mu przekazac. Miał akurat przy sobie dysk wiec pomyslalem ze sprobuje odpalic jego Windowsa ale kicha, gdy juz ma wyskakiwac ten obrazek z napisaem Windows XP i ten pasek, ktory ciagle sie przewija iwyskakuje blue screen i odrazu reset, ze nawet nie zdazylem przeczytac. Ciagle tak bylo. Podpiolem zasilacz od nowego kompa to samo. Nie wiem co sie dzieje. Mok sprzet to :

ASUS P4PE

Zasialcz 300W FEEL LC-B300ATX

GeForce Riva

Intel Pentium 4 1,5 GHz/256/400/1,75V S478

Dysk Samsung SV2042H (ten ktory dostalem od kuzyna)

DVD LG GSA-41678

512MB DDR 400, CL3 Micron MT8VDDT6464AG-40BD1

Dodam jeszcze, ze na zasilaczu od nowszego kompa sprawdzalem tylko czy sie wlaczy dysk od kumpla, a nie sprawdzlem czy zainstaluje sie na tym drugim co wspominalem Windows. Procesor działa napewno, gdy kupowalem go od kuzyna (innego :P) to włączal na nim normalnie XP’ek i działał komputer, a pozniej mi go dal. Ram tez musi działać, bo tez jak kupywałem ostatnio w piatek od kolesia to tez włączał na tej jednej kosci komputer i działał. Sprawdzałem jeszczy czy zainstaluje sie Windows na Radeonie 8500 i sprawdzałem go tez wtedy gdy sprawdzałem czy ten dysk kolegi sie włączy lecz nie jestem na 100% pewny ale jutro sprawdze jeszcze go na moim starym GeForce 2 MX/MX400 32MB, który właśnie hula u kumpla w kompie. Jutro tez powinienem załatwić inny ram. Dysk narazie nie mam od kogo pozyczyc, bo moze mam takiego farta ze ten dysk jest naprawde wlaniety, a tamten kumpla nie chodzi u mnie moze przez cos :stuck_out_tongue: Oto moje wyniki z biosu :

MB Temperatura : 20-25 C

CPU Temperatura : 33-38 C

VCORE VOLTAGE - 1,80V

3,3V - 3,29V

5V - 4,94V

12V - 11,85V

Co do temperatury to jest to oczywscie podana nie w stresie z biosu. Dodam, ze próbowałem instalować Windowsa z orginała (nie jest porysowany) jak i z pirata i to samo.

P.S Teraz wogule nie pokazuje sie ten blue screen tylko jeszcze na tym interfejsie niebieskim najdalej po wybraniu partycji na której ma sie zainstalowac odrazu reset. Jeszcze jestem pewien na 90% ale gdy pochodzi dłuzej to jeszcze przed wybraniem partycji odrazu reset.