Dziwny problem tj zmieniona nazwa rozszerzenia na pendrivie

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Dziś mam taki problem, gdy ostatnio przenosiłem muzykę przez pendrivera od siostry z komputera na swojego zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło otóż gdy chciałem je otworzyć na komputerze pokazało się że całą muzyka zmieniła nazwy kolejno od “a” do “z” a gdy było więcej muzyki niż znaków pliki dostały nazwy w postaci znaków jakiś chińskich i w ogóle.Wszystkie te pliki są bez rozszerzenia bo pisze tylko" Plik " i za nazwą plik jest wolne miejsce.Próbowałem je usunąć lecz daremnie.Mój antivirus tj. ArcaVir 2009 nie odnalazł na pendrive wirusów lecz co to jest że nie można ich usunąć.Sprawdzałem siostry komputer i wykryło wiele Trojan Generic 14. Z nimi aktualnie walczę i próbuje usunąć.Lecz mój problem dotyczy pendrive ponieważ nie wiem w jaki sposób usunąć te pliki oraz nie wiem czy te pliki to są wirusy?

Proszę o wyrozumiałość i pomoc :frowning:

P.S.

Na komputerze mojej siostry te pliki można normalnie otworzyć jako muzykę i słuchać

Czy próbowałeś sformatować ten pendrive?

boos03 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Miałem to samo i niestety tylko format pendrive.I niestety nie da się sformatować pendrive za pomocą narzędzi Windowsa .Jedynie Gparted live dał radę,inne programy nic nie dawały.dziwna-zmiana-nazw-zapisow-pendrive-t354074.html życzę powodzenia.Najdziwniejsze,że był to przypadek jednorazowy i już się nie powtarza.

jeśli to jest pen nie większy niż 4Gb to polecam SDFixCapcity

tutaj

a do skanowania pena oraz systemu użyj profilaktycznie Dr.Web Live CD

tutaj

a w kwestii naprawy rozszerzeń to może być pomocny SRNe z zakładki

tutaj