Dziwny problem trzech kompów w sieci


(Kubusiek71) #1

Witam wszystkich.Mam taki dziwny problem od pewnego czasu (wcześniej było ok.)Mamy trzy kompy w sieci wszystkie mają XP Prof.SP2,tak samo skonfigurowane połączenie sieciowe ,tą samą grupe roboczą brame i maske ,różne IP-słowem jak trzeba i to do niedawna działało.Teraz jest tak,że dwa kompy mają między siobą komunikacje w dwie strony,a trzeci ma dostęp do nich,ale oni do niego nie.Widzą jego nazwe w sieci, ale po kliknięciu na nią wyskakuje komunikat że nie ma uprawnień,nie można znaleść ścieżki sieciowej.Dodam jeszcze firewalle systemowe wyłączone ,na tamtych dwóch jest Norton 2003 na trzecim Norton S.W 2005.Może ktoś mi coś doradzi .Dzięki za pomoc.


(Danielderen) #2

sprawdź czy na koncie użytkownika nie ma hasła ??

to może być przyczyną

lub sprawdź czy jest włączone udostępnianie plików i drukarek

Złączono Posta : 04.12.2005 (Nie) 22:26

jeśli jest hasło to może być konieczne że na wszystkich kompach musisz ustawić taką samą nazwę konta i takie samo hasło


(Tomek Zamlynny) #3
  1. czy jest włączone konto Gościa??

  2. sprawdz również czy jest włączona usługa Serwer start=>> uruchom=>> services.msc

  3. start=>> uruchom CMD =>> ping http://www.dobreprogramy.pl czy nie wywala jakiegoś błędu


(Kubusiek71) #4

Usługa serwer jest włączona,konto gościa wyłączone na wszystkich kompach,udostępnianie plików i drukarek włączone.Hasła są na tych dwóch kompach co pracują dobrze na trzecim nie ma ,ale działało nam to wszystko ok.Nie dodałem że łączymy się przez router.Co do hasła to dawałem hasło na trzeci komp,ale dalej nic(hasła są różne,nazwy kont są rózne).Jak pinguje http://www.dobreprogramy.pl to mam 100% straty,ale ping http://www.onet.pl jest ok.Konfiguracja połączenia nic nie daje.Zrobiona jest według tej instrukcji http://banita.pl/konf/siecwinxp.html Spróbuje jeszcze z włączonymi gościami oraz takie same usery i hasła.Dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.P.s. Sprawdzałem w Nortonie nie blokuje żadnych kompów.Czy mogło coś paśc w windzie żeby to nagle przestało działać,albo jakiś program zaszkodził ?? ?? :puppydogeyes:


(Arturro) #5

Witam! !!

Ja miałem podobna sytuacje jak Ty Bogusiek, a stało sie tak dlateego, że stworzylem siec z innymi komputerami na jakis czas na okolo dwa tygodnie i po powrocie “na stare smieci” tez byla taka sama sytuacja wrecz identyczna., wiec to moze byc przyczyna. Probowalem juz wszystkiego i w kosekwencji pomógł tylko format


(Tomek Zamlynny) #6
  1. zapewnie już to przerabiałeś start=>> wszystkie programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator konfiguracji sieci

  2. oraz sprawdz ping w sieci miedzy komputerami

  3. panel sterownia=>> Nazwa komputera=>> indetyfikator sieciowy


(Kubusiek71) #7

Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi ,ale niestety chyba kolega Arturro ma racje.Nic nie pomaga.Myśle ,że format pomoże,zresztą na pare innych bolączek przy okazji też.Pozdrawiam. :slight_smile: