Dziwny problem z dźwiękiem w laptopie

Witam.

W temacie napisałem dziwny bo szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem sie z takim problemem a to co się dzieje mnie nieco niepokoi. Ale do rzeczy.

Otóż do laptopa mam podpięte słuchawki z mikrofonem i jak do tej pory nie było z nimi problemu. Teraz w ogóle nie słychać tego co mówie do mikrofonu (sprawdzone na TeamSpeak 3 a co ciekawe jeszcze dzisiaj wszystko było w porządku), kiedy wypnę wtyczkę mikrofonu słysze w słuchawkach dźwięk z wbudowanego mikrofonu w laptopie a kiedy wypnę obie (mikrofon i słuchawki) laptop przeraźliwie piszczy… Próbowałem coś nagrać za pomocą mikrofonu w słuchawkach ale w ogóle go teraz system nie widzi. Jak dla mnie jest to bardzo dziwna sytuacja zważywszy, że jeszcze 5 minut temu wszystko było ok. Dodam ze nie zmieniałem żadnych ustawień, nic nie instalowałem czy coś takiego. Mój laptop to Lenovo G550. 

 

Nie działa, nie pomaga Ostatnio znana dobra konfiguracja
lub Przywracanie systemu z ostatnią datą kiedy było wszystko OK ?

Sprawdź mikrofon na innym kompie .

Mikrofon sprawdziłem na innym komputerze i jest ok. Przywracanie systemu niestety nie pomogło. kiedy mikrofon jest wpięty do gniazda to nie nagrywa nic ale kiedy go wypnę to nagrywa ten wbudowany, co jest dziwne bo zawsze kiedy wyłączałem zewnętrzny to po prostu nie miałem mikrofonu tj. np na TeamSpeak’u mikrofon był odłączony. Także coś niedobrego dzieje się z samym laptopem. Może to być jakieś uszkodzenie gniazda mikrofonu?