Dziwny problem z grafiką

(Marian 101) #1

Witam Was. Słyszałem i nawet się przekonałem patrząc na odpowiedzi, gdy miałem problemy, że jest to najlepsze forum.

Więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc:

Mam problem z grafiką, gdy gram np. w GTA San Andreas albo inne gry do których potrzebny jest Directx 9.0 (mam Directx 9.0c) lub większy w grze "odstają tektury" (o ile to dobrze nazwałem), a mój komputer spełnia wymagania

Teraz Was to pokaże

bad2.png

Link: http://img138.imageshack.us/i/bad2.png/

72162286.png

Link: http://img213.imageshack.us/i/72162286.png/

Jak widzicie wygląda to śmieszne -.-

Te tekstury się "ruszają"

Teraz trochę danych technicznych:

Karta graficzna ATI RADEON 9550

Procesor: 1,6 GHz

Pamięć graficzna: 512 MB

Pamięć RAM: 1 GB

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition, Wersja 2002 + SP3

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje proszę napisać a postaram się odpowiedź

Byłbym wdzięczny za pomoc :slight_smile:

(Dafish) #2

Też miewałem takie problemy ale dokładnie nie jestem w stanie Ci powiedzieć co, jedynie powiem Ci co ja zrobiłem.

Wywaliłem grę, sterowniki do graficznej zainstalowałem ponownie, direct x wziąłem z najnowszej gry jaką miałem pod ręką, zawsze te parę plików dorzuci, intel indeo video kodeki (stare ale zawsze dobrze mieć), no i ponownie zainstalowałem grę. Nie wiem jak w radeonie jest bo ja latam na ge force i tam są różne opcje wymuszania niektórych rzeczy na grach. Pokombinuj

(Rafal9r) #3

Zmień rozdzielczość ekranu (na większą i teraz uważnie! : Jeżeli masz ustawione 16x to zmień na 32x a jak na 32x to zmień na 16x, możesz jeszcze zmienić częstotliwość odświeżania, bo i się tak z gothic'iem 3 robiło. Poszło i... działa...

(Marian 101) #4

Co do rozdzielczości to mam to znaleźć w karcie graficznej czy Pulpit/Właściwości? ^^

(Rafal9r) #5

Nie! Masz to zmienić w grze...

(Dafish) #6

jeszcze spróbuj wyłączyć Vertical sync w grze, o ile ta gra ma bo nie pamiętam już

(Dawid Czernek) #7

Wywal dodatki z GTA. Być może to wina właśnie tego moda.

(Marian 101) #8

Nie, bo w każdej grze tak mam ^^ nawet w oryginalnym GTA tak mam

Co do Vertical to miałem kiedyś grę taką, że jeżdżę po Ameryce i rozładowuje przyczepy to jak włączyłem Vertical to właśnie miałem taką grafikę, a jak wyłączyłem to normalnie wszystko elegancko

Ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty zainstalowałem Directx 9.0c i nadal :confused: co do kart graficznych to jestem trochę zielony.

Może ktoś ma Radeona i mi pomoże :confused: :frowning: Proszę, nie da się grać nawet w The Sims 2

(Dafish) #9

Nie mam radeona i nie wiem jak tam wygląda ale jakbyś pogrzebał we właściwościach w sterownika karty graficznej to może znalazłbyś coś odnośnie vertical sync czy tez innych i wymusić na przykład, żeby nigdy ni włączał czy coś takiego, no nie wiem dokładnie jak w niej jest.

(matio) #10

wow, musisz być strasznie zdesperowany, jeśli sięgasz po tak drastyczne środki :smiley: Masz zainstalowane catalyst suite czy same sterowniki do grafiki? Jeśli same sterowniki to wyrzuć je, zainstaluj catalyst software suite i tam możesz pobawić się opcjami karty graficznej.

(Marian 101) #11

Heh ^^

Kombinowałem jak mogłem to powiększałem rozstrzępienie pionowych tekstur to pomniejszałem. Po instalowałem te sterowniki Suite czy jakoś tak :stuck_out_tongue: i nadal nie wchodzi :confused: A w tym Suite pisze po angielsku ze you need currency driver czyli potrzebuje currency driver tez coś takiego instalowałem. A kurde szukałem w te w we wte tego Vertical nie ma ... Jak pech to pech. I tak dzięki za pomoc :slight_smile: że chociaż próbowaliście i poświęciliście swój czas, może po prostu ja mam za małą wiedzę o komputerach te całe bity itp. :stuck_out_tongue: Za niedługo będę miał kompa nowego z większym RAM-em itp. i będzie na pewno zamiast ATI będzie GeForce :].

Wielkie THX

DobreProgramy is The best :]

(matio) #12

Dlaczego od razu przekreślasz ATI? Tylko dlatego, że masz problem ze sterownikami? Spróbuj przeczyścić system programem Driver Cleaner

(Marian 101) #13

Matio spróbuje jeszcze tego http://forum.programosy.pl/reinstalacja ... 92393.html ale nie teraz, sprawdze czy zadziała

Dzięki za pomoc =D> napisze jak zrobię :>