Dziwny problem z internetem - internet powraca po uruchomieniu gry na telefonie

(Adi01) #1

Witam, ostatnimi czasy mam naprawdę dziwny problem z internetem, z którym nigdy nie miałem styczności.

Otóż zalegaliśmy z wpłatą (internet jest z protonet'u) i co godzinę na 2-3 minuty wyrzucało internet i pojawiał się komunikat o konieczności uregulowania wpłaty. Jednak zdażało się to synchronicznie co godzinę i to nie stanowiło większego problemu. Pojawił się jednak ostatnio kolejny, bardzo dziwny problem, który wydaje się być absurdalny.

Jako, iż chodzę do pracy, od rana do godziny 17 nie ma mnie w domu. W tym czasie nie ma również internetu. Przy ikonce w pasku systemowym od internetu jest żółty trójkąt, który pokazuje brak dostępu do internetu i rzeczywiście nie da się z niego korzystać. Jednak w momencie, w którym włączam wi-fi w telefonie i odpalam grę (Summoners War), internet zostaje tak jakby odblokowany. Cóż, kiedy zdarzyło się to pierwszy/drugi raz, myśleliśmy, że to jakiś dziwny zbieg okoliczności. Ale minęły już trzy dni i za każdym razem jest to samo. Wywala internet i wraca dopiero, jak włączę gre na telefonie, która wykorzystuje internet. Ktoś może spotkał się z tym problemem i wie, co może być powodem? Czy to router mógł ulec jakiemuś uszkodzeniu, że dzieje się taki fenomen?