Dziwny problem z internetem w PS3

Dziwny problem z internetem w PS3

Siemka postaram się dokładnie wyjaśnić mój problem:

W domu posiadam 3 konsole PS3, X360 i PS4, wszystkie podłączone są kablem ethernet do routera TP LINK W8901G internet mam w neostradzie. Problem wygląda następująco: grać na każdej konsoli mogę, z wieloma znajomymi także jednak gdy chciałem zagrać z innym kolegą na PS3 po prostu się nie dało, tzn. ja zapraszałem niego do lobby i po chwili go wywalało, jeśli on mnie zaprosił to to samo. To jest dziwne, że najczęściej w takim przypadku problemem jest NAT 3 jednak przy przeprowadzaniu testu połączenia w PS3 wszystko było ok i NAT był 2 czyli nie powinno być problemu, dodam też że UPnP także było dostępne a kolega ma pootwierane porty. Z tego co zauważyłem to z innymi znajomymi tego problemu nie mam ale jest to o tyle dziwne że ten kolega także z innymi znajomymi nie ma problemów tylko ze mną. Tak więc co zrobić w takim przypadku? Gdzie leży problem?

PS: Grając na PS4 też były “czasami” osoby których z kolei nie słyszałem i oni także mnie nie słyszeli. Natomiast na X360 (wykonałem pewny trik) tam przy testowaniu połączenia ZAWSZE nawet jak był NAT 2 to wyświetlało (Nat ograniczony, umiarkowany itd), jednak za każdym razem gdy robiłem test NIC NIE WYSKAKIWAŁO wszystko było w porządku…już nie mam pojęcia co mam robić.

Grając w TLOU sprawa wygląda następująco:

Gdy zapraszam kolegę do grupy, pokazuje mi że “xx opuszcza”, a jak ja chcę się dołączyć do kolegi, to pisze, że “Wyrzucono Cię z grupy”. Proszę o pomoc.