Dziwny problem z internetem


(Adek350i) #1

Witam, mam dziwny problem z internetem. Po uruchomieniu komputera nie działa, wyświetla się domek z wykrzyknikiem i dwie ławeczki, lecz powinna być jedna. Na pierwszej pisze "Brak Dostepu do sieci" a na drugiej "Siec Niezidentyfikowana", oby dwie łączą się za pomocą "Połączenie Lokalne" . Tak jest cały czas, pomaga jedynie uruchomienie Linux' a Ubutu 9.1 z live cd Gdy go wlacze internet dziala, i o dziwo jak wyłączę ubutu i znów uruchomie komputer, internet dziala również na windows 7. Bawiłem się w DNS, ale to nie pomaga.


(xernos) #2

Przeskanuj kompa programami do zwalczania malware, dodatkowo spróbuj najpierw odpiąć sieciówkę od routera odpalić kompa i dopiero po załadowaniu całego systemu i uruchomieniu tego podłącz routera (być może firmware się nie ładuje na czas by po DHCP przydzielić IP).

Jak nie pomoże to sprawdź w informacjach połączenia czy przydziela adresy DNS, podaje bramę i prawidłową maskę podsieci porównując to z danymi jakie masz kiedy net działa (Uruchom -> “cmd” -> “ipconfig /all”).

Sprawdź również czy niema nowszych sterów do twojej karty sieciowej -pzdr.


(piotr34.) #3

A czy nie instalowaleś jakiegoś programu który lączy się z internetem ? zrób skan programem - http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Pr … 15526.html po tym jak skończy skan uruchom komputer ponownie i zobacz czy dalej występuje problem.


(Adek350i) #4

Progamy używające internet? Można do tego zaliczyć VirtualBox i Photoshop? Zaraz pobiore ten program i sprawdzę rozwiązanie Xernos’a :stuck_out_tongue: . Jak się wszystkiego dowiem to edytuję post :slight_smile: Wyglada że program pomógł, zobaczymy jutro :stuck_out_tongue: Btw. było bardzo dużo tekstu, dokładnie 291 linijek.