Nieprawidłowe działanie internetu

Witam,
Od kilku miesięcy męcze się z nietypowym problemem z internetem, na początku to ignorowałem ale zaczyna bardzo szarpać moje nerwy. Chodzi o to, że tuż po uruchomieniu komputera nie jestem w stanie korzystać z usług internetowych przez jakieś 5 minut, dlaczego?
Komputer zachowuje się tak, jak by internetu nie było, choć jest a w tym samym czasie mogę używać internetu np. na telefonie będac połączony z moją siecia WiFi

Jak już wreszcie będzie internet, strony takie jak facebook czy instagram potrafią sie ładować 3-5 minut. Po tym kilku minutowym użeraniu się nie występują notorycznie żadne problemy, ale to nie oznacza, że całkowicie ich nie ma. Od czasu do czasu prędkość internetu znowu zmienia sie w taką z rodem lat 2000, np. filmy youtube odmówią posłuszeństwa no chyba, że chce je oglądać w 144p. Strony tez czasem ładują się dłużej niż 5 minut.Jednak przypominam, że jest tak czasami a nie cały czas. Co ciekawe, speedtest.net wykazuje taki sam wynik jak zawsze, a w grach NIGDY nie ma problemu z pingem, zawsze jest w świetnej formie i nigdy nie skacze. Logowałem się do routera, aby zobaczyć czy przypadkiem ktoś nie korzysta z mojego WiFi ale są jedyne moje urządzenia więc nie wiem w czym problem.Na telefonie również występuje ogromne spowolnienie prędkości od czasu do czasu lub traci sygnał. A nawet na danych komórkowych występuje ogromne lagi. Mój dostawca internetu to orange.

Jak na moje syf na kompie, wykonaj obowiązkowy raport.

Zauważyłem też ogólny spadek wydajności komputera, możliwe, że ma pan racje już wykonuje raport i zaraz wrzucam

FRST.txt (71,3 KB)
Addition.txt (77,5 KB)
Shortcut.txt (40,7 KB)

Poprawiłem dział na właściwy.
@iJuliusz pomożesz?

2 polubienia

Witaj @NezYAkaDerp
Na początek zrób skan i oczyszczanie.
Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

Witam
AdwCleaner[S00].txt (1,3 KB)

A tutaj plik po usunieciu zagrozenia i resecie komputera
AdwCleaner[C00].txt (1,4 KB)

Co “żre” procesor najbardziej (menedżer zadań -> zakładka “Procesy”)?

Dziękuję @NezYAkaDerp

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\x-man\Desktop\FRST
    fixlist.txt (9,8 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.08b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Fixlog.txt (22,3 KB)

Skrypt wykonał się właściwie.

Czy nadal masz problemy z internetem?

1 polubienie

Nie, dziękuje za pomoc :slight_smile:

Kolejny zadowolony użytkownik.

1 polubienie

:slight_smile:
Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1: