Dziwny problem z internetem

Witam

Otóż mam intermet z sieci kablowej i rozdzielam go na dwa kompy przez ruter D-Link DI-514 i problem polega na tym że jak mam uruchomiony komp troche dłużej np 2 -3 godz to po ty czasie gdy uruchamiam przeglądarke to nie moge połączyć się z netem pomimo faktu że np e-mule chodzi cały czas i ściąga lub włącze winampa i włącze radio internetowe które uprzednio jest na mojej liście też działa(przedlądarka shoutcast jak nie moge połączyć sięz netem przez FF lub IE też nie działa) no a w drugim kompie tego problemu nie ma ja mam WIN XP prof a drugi he i opere. Problem rozwiązuje dopiero reset kompa. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam Jerek :slight_smile:

A możesz dalej odwiedzać strony, które przeglądasz?

Prawdopodobnie masz problem z ustalaniem adresu serwera. Wyłącz wtedy eMule oraz inne programy, które wykorzystują dość dużą przepustowość łącza internetowego i spróbuj wtedy.

Hymm czy 1Mbps to mało ?? Fakt upstream jest dużo mniejszy ale wcześnie się to nie działo. No ale spóbuje jak tylko się znowu sytuacja pojawi. Nie problem jest że jak włączam przeglądarke a to znzczy że wcześniej innych stron nie było ponadto po każdym wyłączeniu FF wszystkie tempy mi sie kasują.

może coś załapałęś podaj loga z systemu tu masz instrukcje jak zrobić go http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

prosze oto log

Ja miałem to samo na neo, jeżeli muł chodził jakiś czas to mógł nawet nic nie zciągać a na strony sie nie dało wejść, pomogło wpisanie we właściwości połączenia adresów DNS

i co mam jakieś babole??

no tak ale gdzie dokładnie to wpisać i jakie, ja mam providera z UK “NTL” to chyba inne dns wchodzą w gre niż te co w Polsce co ??

Złączono Posta : 07.05.2006 (Nie) 16:00

Hymm znowu pojawił się ten problem problem ale jak wyłączyłem muła i radio to dało się połączyć ponownie z netem czyli DNS załatwi sprawe ale powyższe pytanie dalej zostaje otwarte…