Dziwny problem z kartą graficzną

Witam. Wczoraj zakupiłem nową kartę graficzną PALIT GeForce 5500 MX. Zrobiłem wszystko jak należy:Odinstalowałem starą, wyłączyłem kumputer, włożyłem nową kartę, zainstalowałem sterowniki z płyty. DirectX też jest poprawnie zainstalowany. Niestety pojawił się problem. Niektóre gry wcale się, nie wyświetlają, a niektóre wyglądają tak:

http://img120.imageshack.us/img120/6723/problemtt6.jpg.

Błagam pomóżcie mi bo próbowałem już instalowac w trybie VGA, instalować inne stery, ręcznie dostrajać obraz, ale to nic nie pomaga. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam

sprawdź na innym kompie ta kartę… może coś z nią nie tak…

a czasem pomaga niestety tylko reinstalka winzgrozy… szczególnie jak juz wszelkie programy do czyszczenia i konserwacji windowsa nie przynoszą większego rezultatu.

No karte u kolegi sprawdzałem. Działa poprawnie. Są jakieś programy analityczne, które moglyby wykazać co jest nie tak ?

Niekróre gry (nawet większość :/) nie są kompatybilne z seriami MX.

Taak, tylko ze u kumpla który ma identyczną kartę te gry chodzą wręcz wyśmienicie.

Spróbuj zainstalować 2 system operacyjny i sprawdzić na nim, czy działa.

Na Viscie tez nie dziala :confused:

tak…ale twoja może być uszkodzona… dlatego sprawdź ja na innym kompie…

Sprawdzałem u kumpla SWOJĄ kartę. Chodzi bardzo dobrze.

stery od płyty głównej zainstalowane? Napisz dokładnie jaki masz sprzęt… nikt tutaj nie jest wróżką…

Postaw wina na nowo i potem sprawdź jak zachowa się karta… no i upewnij się jeszcze raz żę masz dokładnie tę samą kartę co kolega, bo różnica pomiędzy serią MX a innymi jest zasadnicza:) Pozdro!

też radzłbym format… potem zainstaluj najnowsze ster i powinno być ok.

Kurde no ale bez przesady! On ma w zasadzie wszystko identycznie i jakos jemu bez problemow sie odbywa…Przeciez kupilem tylko karte, która powinna być w 100% sprawna. I mam jeszcze niby winde przeinstalować ??

jeśli poprzednia karta to był radeon to raczej przeinstaluj windowsa… ja czyściłem po radku programikiem, ale i tak sie kaszana robiła w systemi jak zmieniłem na GF,l reinstalka pomogła…

Nie. Wczesniejsza karta to GeForce 2 MX

Wrzuć screena na np fotosik.

Płyta jakie ma AGP 2.0 czy 3.0?

Zasilacz jak masz?

Wgrałeś najnowsze stery do AGP i płyty?

Gdy odpalam kompa na monitorze pojawiają się kolorowe cieniutkie paseczki.po czy monitor zaczyna zmieniać odcień!!Czy jest to wada monitora,czy też “pada” karta grafiki??!

Proszę pomocy! !!