Dziwny problem z karta graficzna

Witam

mam problem z karta graficzna w moim laptopie. Karta serii ATI Radeon HD 3400, laptop z Windows Vista Home Premium 32 bit. Chciałam zainstalować parę gier, które wcześniej były już używane na tym komputerze (odinstalowałam je parę miesięcy temu) Hitman Blood Money i Rainbow Six Vegas2. Tak jak już pisałam poprzednio nie było żadnego problemu teraz gra się instaluje bez zarzutów,ale w Hitman zamiast normalnej czcionki są tylko jakieś kwadraty chociaż czasami wszystko normalnie widać (wstęp do misji) a w Rainbow Six mam komunikat ze karta graficzna is not supported(pixel shader).Nie wiem co się zmieniło przez parę miesięcy. Komputer kupiłam w USA, ale gry w Anglii i USA. Teraz mieszkam w Niemczech - nie sadze żeby to miało jakiś wpływ. Może ktoś wie o co tu chodzi. :frowning:

A sterowniki do karty graficznej zainstalowałeś?

Tak, wyrzuciłam stare, zainstalowałam nowe ze strony ATI i nic.

Jeśli byłby to problem sterowników to ściągnięte ze strony amd/ati nie załatwiają wszystkiego, trzeba je jeszcze zmodyfikować pod laptopowe karty graficzne za pomocą programu mobility modder .net, program instrukcja instalacji, obsługiwane gpu, wszystko czego do tego potrzeba znajdziesz na tej stronie:

http://www.driverheaven.net/modtool.php

Po modyfikacji zainstaluj zmodyfikowany już sterownik.

Niestety zmodyfikowane sterowniki tez nie pomogły. Jest dokładnie tak jak było plus komunikat “Unable to create an instance of gmsSchema.Data” z Game Shadow. Zainstalowałam najnowsze Game Shadow i patch do Hitman, ale nadal nic.

Spróbuj grę uruchomić jako administrator. PPM na ikonkę gry i “Uruchom jako administrator” (“Run as administrator”), może pomoże.

Próbowałam jako administrator, ze zgodnością na XP nic nie dało. Gra zaczyna sie normalnie, a gdy dochodzi sie do opcji nie ma czcionek tylko jakies kwadraciki. Intuicyjnie wiem gdzie nacisnąć by zacząć grę. Pojawia się filmik przed misja, a później znowu nieczytelna czcionka, bialo czarny obraz albo jego brak. Porobiłam parę testów karty graficznej i wyskoczyło mi ze moja karta ATI Radeon HD3450 “V.S 2.0 and P.S 2.0 not supported”. Teraz nie jest, ale parę miesięcy temu była. Nic już nie rozumiem. :frowning: Przecież nie można usunąć V.S i P.S z karty graficznej. A możne się mylę??

O ile nie odlutowałaś to wszystko w grafice nadal jest takie jakie było :smiley:

Spróbuj przeinstalować i przed ponowną instalacją usuń foldery powiązane z tą grą i folder Temp.

Nie bawiłam się w lutowanie ani tym podobne :slight_smile: Gre przeinstalowywałam ze 3 razy za każdym razem wszystko dokładnie czyszcząc (Vista Manager - Smart Uninstaller). Nic. Myślałam ze może to wina kodeków video, ale nie wiem jak się za to zabrać. :frowning:

Dodane 25.10.2009 (N) 18:05

A może ma to coś wspólnego z niedziałającym sterownikiem ATI Unified AVStream Driver. Jest przy nim wykrzyknik.

Dodane 26.10.2009 (Pn) 17:31

Ja chyba nic nie wymyśle z ta karta. Nic nie pomaga: ani nowe sterowniki, ani przeinstalowywanie. Ma ktoś jakiś pomysł co to by mogłoby być? Nie jestem specjalistka wiec nie chce za bardzo sama kombinować żeby czegoś nie popsuć.

Dodane 29.10.2009 (Cz) 20:23

Jak widzę nikt tu nie ma za bardzo pojęcia w czym tkwi problem karty graficznej w moim laptopie. :frowning: :frowning: :frowning: