Dziwny problem z komputerem

Witam!

Mam bardzo dziwny problem z moim komputerem. Wczoraj wieczorem włączyłem mojej młodszej siostrze grę “Foxy Jumper 2”. Gdy otworzyło się główne menu, chciałem kliknąć start, ale nagle myszka zaczęła szaleć. Gdy tylko ja ruszyłem zaczęła latać po całym ekranie i wgl. zachowywała się nienormalnie. Pomyślałem że gra się pokićkała, więc ją wyłączyłem. Gdy tylko gra się wyłączyła, myszka kompletnie zniknęła. Można byłą nią klikać i zaznaczać po omacku, ale sam kursor stał się niewidzialny. Pomyślałem wtedy że moja dosyć już stara laserowa myszka się zepsuła, ale to dopiero był początek. Zrestartowałem komputer. Wszystko było ok. Ponownie uruchomiłem ów grę i wszystko się powtórzyło. Znowu zrestartowałem komputer i znowu było ok. Zauważyłem jednak, że znikły sterowniki do karty graficznej. Ściągnęłem więc z oficjalnej strony Nvidii nowe. Włączyłem na próbę Counter Strike`a. Ciął się niemiłosiernie, chyba 1 klatka na sekunde. Wogóle nie dało sie grać. Podobnie z wszystkim innym. Kiedy na pulpicie chciałem przenieść jakąś ikonę w inne miejsce, ona też skakała wolno na duże odległości. (działo się tak jeszcze przed zainstalowaniem sterowników, więc one są ok.). Z pozoru więc wszystko jest ok , ale jak coś się właczy to wszystko się tnie, z wyjątkiem przeglądarki i aplikacji mój komputer. Pomyślałem że to może być jakiś złośliwy trojan lub keylogger, więc przeskanowałem avastem wszystko, ale on nic nie wykazał. Wydaje mi się więc że problem jest gdzieś w sprzęcie, bowiem od kilku miesięcy mam z niektórymi podzespołami problem, a mianowiciez kartą graficzną. Ciągle się grzała, do tego stopnia że monitor przechodził w tryb oszczędzania energii. (GeForce gigabyte 210). Zasilacz też mam z czarnej listy, bowiem Tracer Be Cool 420W. Sam procesor jest chyba ok.

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4400 2x 2.00 Ghz

Karta graficzna: Geforce Gigabyte 210 (bezmyślnie podkręcona do 776 Mhz), sterowniki oryginalne, najnowsze

Ram: 1,25 Gb

Zasilacz: Tracer Be Cool 420W

Proszę o pomoc, co może być zepsute???

Może to jednak jakiś wirus???

P.S: Przejrzałem forum na szybko, bo komputer jest mi potrzebny do pracy, jeśli nie odpowiednio dobrałem dział, przepraszam bardzo :slight_smile:

No to się chyba zagrzała do tego stopnia że już nie daje rady…

Może, przeskanuj jakimś skanerem online np. kaspersky, programami antymalware np. mbam, sprawdź czy na liście procesów nie ma czegoś podejrzanego np. w process explorer.

Nie wiem zbytnio co może być podejrzanego na liście procesów, akurat na tym to zbytnio się nie znam :frowning: Jest tam coś takiego jak explorer.exe. Podasz jakieś przykłady?

Mam jeszcze zainstalowany Norton Security Scan. Przeskanuje jeszcze tym.

Jest na forum dział bezpieczeństwo tam można wrzucić logi z programów rejestrujących procesy oraz zmiany na plikach, ktoś to czasami przegląda… chociaż ja preferuje pytać google o poszczególne procesy,

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html