Dziwny problem z komputeren

Witam.

Mam problem z komputerem. Mianowicie zdarza mi się raz na tydzień czasami częściej ze po włączeniu komputera monitor nie startuje, pozostaje w trybie stand-by mimo iż stacja pracuje jak zwykle.

Pomaga wtedy reset. Raz zdarzyło się że komputer zaczął piszczeć kilka razy wyłączyłem go i znów uruchomiłem, uruchomił się Windows XP i wyświetla komunikat “Znaleziono nowy kontroler VGA” (rozdzielczość 600x480) po czym znów ponowne uruchomienie i jest wszystko OK. Dodam iż trochę mnie to niepokoi i dziwi bo jak by było coś uszkodzone to nie działało by ogóle a tu działa z wyjątkami.

Posiadam Płytę Asus M3A78

Athlona 4800+

G Force 8600 GTS XFX

2x2GB Patriot

1TB HDD

Czy ktoś wie gdzie może tkwić problem , płyta czy grafikę lub coś jeszcze innego?

Może wyjmij kartę grafiki, wyczyść jej grzbiet stykowy twardą gumką ołówkową - sprawdź dokładnie kartę kondensatory elektrolityczne i chłodzenie i dobrze wsadź i zobacz teraz.

Może problem ma zasilacz ?

Inne, metoda prób i błędów.

u mnie takim objawem był padający zasilacz (jeśli chodzi o nie wstawanie monitora) ale nie maiłem wtedy problemów z nierozpoznaną kartą graficzną…

Podobne objawy mieli znajomi w swoim komputerze. Okazało się, że padał zasilacz; oczywiście pociągnął za sobą płytę główną, gdyż był to Tracer. Nie należy oszczędzać na zasilaczach.