Dziwny problem z kopiowaniem plików z DVD

Huh. Dawno mnie tu nie było :wink:

Jak napisałem w temacie, mam dosyć osobliwy problem. Szukałem trochę w internecie i na forum, ale nie znalazłem absolutnie nic. Ale do rzeczy.

Otóż, mam na 2 płytkach DVD-R nagrane archiwum Winrara podzielone na pięćdziesiąt części. Z jednej płytki udało się skopiować wszystko bez problemu, natomiast to co sie dzieje z drugą jest conajmniej ciekawe. Udało się skopiować pliki *.r01 do *.r08 i od .r30 do .r39 (oprócz tego od .r47 do 50 z drugiej płyty). Reszty za Chiny ludowe sie nie dało. To było przedwczoraj. Wczoraj udało mi się skopiować (tylko!) .r09, dzisiaj tylko .r10. Błąd jaki się wyświetla to: “Nie można odczytać pliku z dysku źródłowego.”. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi i jak temu zaradzić?

Jeżeli masz możliwość to może spróbuj na innym komputerze (zobacz czy to wina płyty, czy systemu czy jeszcze czegoś innego).Może spróbuj przeczyścić laser w napędzie. Jaki masz system? Może być coś z oprogramowaniem, jeżeli masz WinRar-a to może go odinstaluj, spróbuj przenieść pliki no i zainstalować ponownie (masz najnowsze oprogramowanie ? Jakby coś http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … AR+3.71+PL) Życzę powodzenia :slight_smile: