Dziwny problem z mikrofonem

Witam. Otóż od dzisiaj rana, żaden podłączony mikrofon do mojego komputera nie działa… Stało się to po prostu z niczego, nic nie ustawiałem, instalowałem etc.

Myślałem, że to wtyk jack się zepsuł, lecz gdy podłączam mikrofon to czujność mikrofonu się podnosi, także to nie może być powodem nie działania mikrofonu. W ustawieniach też mam wszystko na full. Instalowałem nawet od nowa sterowniki i nic, więc co może być tego problemem? Jbc. używam Windows XP.

Hej,

Co masz na myśli pisząc o czujności mikrofonu?? Ogólnie niestety podłączenie nawet uszkodzonego urządzenia (na przykład takiego, które ma przebicie na kablu) może powodować określone reakcje systemu, mimo że urządzenie nie działa poprawnie. Najlepiej sprawdzić mikrofon na innym komputerze - gdy będziesz miał pewność, że działa poprawnie, można szukać innych przyczyn problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie musze próbować na innym komputerze, bo mam pare mikrofonów i próbowałem każdy na tym kompie i żaden nie działa. :expressionless:

kamilson90 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

W takim układzie to raczej problem programowy, a nie sprzętowy.

:arrow: Jaką kartę dźwiękową posiadasz?? Sterowniki aktualne??

:arrow: Sprawdzałeś w ustawieniach karty dźwiękowej, czy wejście audio nie jest wyciszone oraz czy rejestrowany dźwięk w systemie nie jest ustawiony na minimum bądź wyciszony?? Wszystkie te ustawienia winny znajdować się w panelu zarządzania dźwiękiem instalowanym razem ze sterownikami karty dźwiękowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus