Dziwny problem z połączeniem

(Kuba 000) #1

Witam mam problem z połączeniem bezprzewodowym...

Mam laptopa z wbudowaną anteną, w mojej miejscowości jest internet radiowy, to znaczy od anteny idą kable do poszczególnych komputerów.

Łączyłem się przez 2 miesiące bezprzewodowo z laptopa do anteny używając swojego adresu MAC z drugiego komputera, na który mam przydzielony internet. Wszystko działało aż w pewnym momencie bez jakiejkolwiek przyczyny przestało... po trzech dniach znowu działało no i aż do dziś kiedy znowu nie działa. Czym to jest spowodowane? Dodam iż używając kabla, który prowadzi do tej anteny internet mam, a używając anteny w laptopie nie... Jeszcze dziwniejsze jest to, że łącząc się przez antenę do innego nadajnika tego samego operatora internet działa...

Dziwne... a ja nie wiem w czym rzecz i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.

Ktoś wie o co chodzi? :?

(Pawelr87) #2

Czy dostawca internetu podłączył również tego laptopa? czy połączyłeś go sobie sam? Prawidłowo będzie działać to co podłączył dostawca internetu.

A tak w ogóle do PC masz antenę na zewnątrz? Jeśli tak do laptop nie będzie łapał takiego sygnału co na zewnątrz...

na pewno adresu MAC?(też możliwe ale nie dla amatora) więc raczej IP...