Dziwny problem z prędkościa odbioru internetu

Witam wszystkich forumowiczów otóż spotkałem sie z bardzo dziwnym problemem :slight_smile:

Kupiłem nowy komputer 5 dni temu wszystko pięknie jedyna wada - internet. Prędkość pobierania wacha się od 0.3 do 0.5 MB/S a w pakiecie mam wykupione 6 MB. Pomyślałem ze moze to byc wina kabla :wink: jednak podłączyłem kabel do laptopa i prędkość wynosi około 4 MB/S

Ok skoro nie kabel to może wina karty sieciowej ? Pojechałem z komputerem podłączamy komputer u kumpla kablem i prędkość pobierania wynosi 3.5 MB/S :o

I tu pytanie do was forumowiczów jak to zrobić by było dobrze? Z góry dziękuje

gracjanbober96 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Domyślam się, że masz router WiFi i to poprzez WiFi masz tak małą prędkość internetu? Jaki to router i jak daleko jest od Ciebie?

P.S. Niektóre routery mają problem z kartami WiFi opartymi o chipset Intel Centrino (sprawdź jaki rodzaj karty Wifi masz w laptopie).

router mam piętro niżej idealnie pod sobą a router to linksys spa9000

A możesz sprawdzić szybkość pobierania blisko przy routerze?

chyba mnie pan nie do końca rozumie :wink: ja mam taki transfer przez kabel ;/ mam podlaczony kable do pcta i do routera

Zmylił mnie Twój opis:

Czyli na początku mówiłeś o innym niż laptop komputerze? Jakimś stacjonarnym PC?