Dziwny problem z siecią. Znikaniem internetu na chwile

Nie wiem dokładnie jak to opisać ale sytuacja wygląda tak, że na wszystkich komputerach w sieci jest ich około 20. Internet jest cały czas oczywiscie jesli na routerku jest connected. Alee. na komputrze na ktorym ja pracuje raz na jakis nieokreslony czas, czasami jest to co 5 min czasami co 2 czasami co 10 zrywa mi na chwile polaczenia ale w taki sposob ze nie zauwazam tego przegladajac strony ale jesli sciagam plik to w czasie tego zerwania sciagania sie zatrzyma i koniec. Rowniez mozna to zaobserwowac na komunikatorze ze na 1s zrobie sie nie dosteny i po 1s wroce do stanu dostepnego. I nie wiem co moze byc tego przyczyna w sumie stalo sie to nagle. Jakis czas temu. I nie potrafie zdiagnozowac co to jest…

Myslalem ze to kabel sieciowy jest juz gdzies nadlamany czy cos no ale nie podlaczylem inny kabel i jest to samo.

Czy moze byc tak ze jakis inny komputer z sieci kradnie na chwile moje ip sieciowe i przez ta chwile nie mam polaczenia ?

Czy moze to cos nie tak z karta sieciowa zinegrowana … ?

Problem jeszcze w tym, ze probowalem wlozyc sieciowke pod pci ale nie wiem czemu nie wykrywa mi jej w systemie znaczy niby widac ja menadrzeze urzadzen ale nie ma jej w polaczeniach sieciowych no i nie mam polaczenia z siecia…

Jakies propozycje co moze byc jeszcze nie tak co moglbym sprawdzic… ?

Z gory dzieki za odp.

Musisz zainstalować sterowniki do swojej karty sieciowej.

Być może obok twojego routera pracuje inny na tym samym kanale. Aby to sprawdzić pobierz sobie program Network Stumbler, który pokaże które kanały są już zajmowane przez inne routery, lub od razu zmień kanały na inne, ale uważaj. Postaraj się aby numery kanałów znacznie różniły się częstotliwościami( im wyższy kanał tym większa częstotliwość) bo mogą na siebie nachodzić co może spowodować kolejne zakłócenia. Jeśli to nie działa to najprawdopodobniej wina jest po stronie routera. Może też być tak, że ktoś rozsiewa też dookoła routera fale elektromagnetyczne(np. z mikrofalówki).

Win Xp sam sobie instaluje zwykla sieckowe fast ehternet realteak czy jak to sie tam pisze.

Co do kanałów nie wiem jak to zrobić, a przy routerku mam też ap’ka bo kilka kompów jest radiem podlączonych.

sprzetu ktory moglby zaklocac raczej gdzies w poblizu wydaje mi sie ze nie ma.

A co do samoego routerka fakt w nim też moze byc problem poniewaz czasami zawieszsza sie calkowicie zeby go zresetowac trzeba odpiac mu na chwile zasilanie… a po tym czasami resetuje sie do podstawy. tzn. zeby dzialala obsluga www musze zresetowac go igla i wszystkie ustawenia ustawiac od nowa.

edit// network stumbler nic mi nie znajduje bo routerek nie jest podpiety centralnie usb pod pc tylko rj’ka.

To coś jest źle z ruterkiem jeśli masz jeszcze gwarancję to daj do serwisu aby sprawdzili. A co do ustawienia kanałów to powinny być takie opcje w ustawieniach routera.

Oty Kosz