Dziwny problem z systemem

Witam. Temat dość dziwnie brzmi, ale problem jest też trudny do określenia. Więc wyjaśniam o co chodzi… Problem ukazuje się w następujący sposób;

loguje się do systemu -> pokazuje mi sie moja tapeta + pasek startu (nie ma zadnej ikonki na pulpicie) -> jest totalna zwiecha, a po 30-45 sekundach dzwięk (taki jak przy starcie systemu) -> zmienia sie tapeta na tapetę o wyglądzie ‘brak’ - dopiero wtedy mogę cokolwiek zrobić - kliknąć w start czy coś. I dopiero pokazują mi się ikony na pulpicie.

Dodatkowo, nie mogę się dostać do ‘Mojego komputera’, chociaż mogę się dostać do każdego innego miejsca w systemie (Partycje dyskowe, panel sterowania, czy otoczenie sieciowe). Dodam jeszcze, że przed uruchomieniem systemu pokazuje się coś w stylu wyboru trybu (awaryjny etc. i jest tam opcja -coś w stylu- “Przywróć system do ostatniego działającego stanu” czy coś takiego :P. Poza tymi problemami chyba wszystko jest wporządku. Dodam, że skanowałem kompa avastem i (co było spowodowane moją nieuwagą) wszystkie zarażone pliki były usuwane (nie naprawiane).

Problem jest dość uciążliwy i nie bardzo wiem co robić, dla tego zwracam się do was… Liczę na pomoc ;).

PS. nie jestem pewien czy dział jest odpowiedni, chociaż myślę, że najlepszy z możliwych :P.

szkoda, że nie pomyślałeś, aby wkleić logi…

Da się zrobić ;).

HijackThis:

Jest Ok :slight_smile:

Rzecz w tym, że nie jest ok. Może i log jest czysty ale system ledwo chodzi i w dodatku niepoprawnie… Potrzebuje pomocy :?. Co może być nie tak?

a powiedz czy przy włączaniu systemu jak długo świeci się kontrolka dysku. I sprawdź przez Ctrl+Alt+Del w menadżerze zadań jakie masz przy starcie użycie procesora. kiedyś miałem coś podobnego i jedyne co mnie uratowało to format.

Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580 + optymalizacja Autostartu

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Opis RegCleaner - http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php

Zobacz - Obsługa jv16 PowerTools

Daj log z ComboFix

ComboFix:

usuń plik

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.