Dziwny problem z windowsem XP pro

Witam, mam następujący problem: windows po włączeniu nie reaguje na polecenia, klikanie ikonki nie uruchamia jej, trzeba dluższa chwile poczekać aby załapał, co byście na to poradzili???

Jarski185 Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.

Ja proponuję abyś podał konfigurację sprzętową tak na początek

pentium 4 3GHz, 512Mb ram, dysk-160Gb, płyta Asrock

Opisz dokładniej problem.

Czy dzieje się to tylko zaraz po uruchomieniu czy cały czas ??

Jaką ??

Czy dzieje się to z każdym plikiem/programem czy tylko z wybranymi ??

Czy jakiś proces zajmuje ci procesor ?? (Ctrl+Alt+Delete i zakładka procesy)

Jaki ?? Ile % ??

dzieje się to po uruchomieniu, klikam np ikone i czekam ok. dwóch minut aż się włączy dana aplikacja

problem ten dotyczy wszystkich aplikacji bez wyjątków, wszystkie uruchomione programy czyli word, firefox, gg itd używają procesora w ok 4%

Jeżeli zaraz po uruchomieniu systemu a potem już nie, to normalne. Po prostu Windows i inne programy w tle się jeszcze uruchamiają (choć tego nie widać). Jeśli będzie Ci to bardzo przeszkadzało, to wyłącz niektóre programy uruchamiające się wraz z systemem, i uruchamiaj je w miarę potrzeb (np. GG, BearShare, Skype, MS ActiveSync itp.)

tylko że wszystkie programy tego typu co wymieniłeś są wyłączone tzn nie odpalają się razem w windowsem

Prawdopodobnie wirus, albo mało miejsca na dysku lub pofragmentowany dysk.

Jak nie masz nic przeciwko, to radzę zrobić format - on pomaga na wszystkie dolegliwości :wink:

Nie słuchaj tego. Walcz do końca. Format czy reinstalacja to łatwizna.

Może logi wklej z HjT i SR jak jest jakieś świństwo to znający się na logach pomogą znaleźć. Skanery w ruch i do tropienia robaków itp (Adaware, Spybot S&D itp.)

Heh… a po co ma marnować kilka godzin na znalzienie przyczyny wolnego Windowsa, jak może mieć w niecałą godzinę nowy, szybki i świeży system…?

Jak znajdzie przyczynę to przy okazji czegoś się nauczy i za jakiś czas sam zacznie doradzać innym mniej doświadczonym.

Znamienne jest że format i re instalację częściej proponują mniej doświadczeni użytkownicy i członkowie forum z mała ilością postów ?

Ale odchodzimy od głównego tematu Jarski185 potestuj dysk twardy na okolicznośc błędów

Odpisał Ci już mafios19, przy czym też się podpisuję. Ale dopytam tylko czy przypadkiem nie masz postawionego jakiegoś serwera? PHP, jakiś SQL? Te usługi długo się uruchamiają.

Ja jestem k*rwa mniej doświadczony no i co? Na ch*ja ma marnować czas jak może zrobić coś w 45 minut i mieć wszystko w zupie…

Szkoda strzępić słów na takie odpowiedzi niech robią to moderatorzy.

Pozdrawiam.

Myślałem że już wyeliminowałem w/w problem ale powrócił i znowu łapie te zamuły…problem z brakiem reakcji ikon na klikanie, przechodzenie między oknami z folderami trwa długo, robi to jakby chciał a nie mogł…

Zobaczcie może loga z hijacka:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:03:38, on 2007-02-26

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

E:\gadu-gadu\gg.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Http\programy\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM…\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM…\Run: [RaidTool] C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

O4 - HKLM…\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM…\Run: [nod32kui] “C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe” /WAITSERVICE

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\Skype4COM.dll

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe