Dziwny problem z wireless w laptopie

czesc

moj problem to wireless w moim laptopie hp. Nie mam pojecia o co moze chodzic ale czasmi dziala calkiem niezle tzn szybko łaczy ze stronami, pliki sie przyzwoicie sciagaja ale zazwyczaj jest tak ze caly czas rozlacza albo transfer spada do zera ze tylko gg dziala. Najbardziej smieszne jest to ze przy ikonie wirelessa w chmurce podane mam informacja ze sila sygnalu jest excellent a speed wynosi od 36 do 54 Mbps a np skype sie nie laczy. Czy decydowac moze tu oprogramowanie? dodam ze ruter jest na dole a ja mieszkam na 1 pietrze, a obok w pokoju stoi desktop z wirelessem i tam nie ma problemu, czy mozliwe ze to tamten wireless moze powodowac te problemy poniewaz ma lepszy odbior ze wzgledu na duza antene?

dzieki za pomoc

Możliwe, że to nie wina Twojej karty w laptopie, a routera. Ja mam czasami tak, że wywala mi internet podczas przeglądania stron - okazuje się, że dioda WiFi na routerze sama zgasła i sieć WiFi również zanikła. Innymi chwilami jak rozmawiam przez Skype przestają mi się otwierać jakiekolwiek strony internetowe (połączenia na Skypie nie zrywa). W takich przypadkach muszę router wyłączyć i włączyć z powrotem i wtedy działa poprawnie. Dzieje się to z różna częstotliwościa - czasami cały dzień chodzi dobrze, a innym razem potrafi mnie “wyrzucić” 4 razy w ciągu 20 minut :-x Dodam, że mam router D-Link DI-624+ oraz internet od operatora sieci kablowej.

To raczej odpada. Jeden komputer nie powinien mieć wpływu na sieć w drugim. Tak mi się wydaje…