Dziwny problem z wirusem (chyba)

Witam, mam dość dziwny problem bo w świeżo wgranym Windowsie mój Anti Viren Kit podczas skanowania systemu wykrywa wirusa o nazwie not-a-virus:Monitor.Win32.SysKL.i. Nie wiem co z tym zrobić bo nazwa wskazuje że nie jest to wirus i możnaby pomyśleć że to fałszywy alarm. Dodam że znalazłem najpierw 10 kopii tego “czegoś” podczas pierwszego skanowania, a następnie strażnik AVK wykrył to w procesie svhost.exe. Po przeskanowaniu systemu okazało się że są jeszcze 3 kopie tego wirusa. Wszystkie kopie były na partycji E np. w pliku hijack’a. Kilka było w katalogu “System Volume Information” w którym znalazłem 3 wspomniane kopie.

Mam pomysł żeby wszystkie dane z E przenieść na inną partycję a E sformatować

Wie ktoś co to jest i co z tym zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

jesli dobrze rozumiem chcesz wtedy sformatowac pusta partycje ?ja mam identyczne problem nie dało rady formatowanie przez mój komputer>zarzadzaj>zarządaj dyskami. Moja rada :

1.jesli ci to koniecznie przeszkadza to poszukaj szczepionek i przepuść przez dwa inne antyviry np. Nod32 i mks_vir 2006.

2.spróbuj sformatować partycje za pomoca np.Partition Magic(wskazówki na google.pl)

2.zostaw to wspokoju i normalnie ciesz sie windą! :smiley:

pozdro

:x

:roll:

:wink:

Spróbuj przeskanowac to jakimś skanerem Online, lub zainstaluj inny Antyvir… ( Ze swojej strony polecam Kasperskyiego, lub jego darmową “odmianę” AOL Active Virus Shield 6.0.0.299 ). Zapodaj Loga z Programu HijackThis… Usuń pliki reżcnie za pomocą programu Unlocker lub KillBox :smiley: