Dziwny problem


(Squall24) #1

Witam

Otóż czytałam trochę na forum, ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłam. Otóż od paru dni strasznie wolno chodzi mi mój XP'ek. Co jakieś 3-4 minuty robi się zużycie procesora 100% (mam napisane, że System zużywa mi CPU tak w granicy 50-60, a resztę svajnager.exe [od SYSTEM]).

Co w takiej sytuacji robić? Wszystko mi się zacina (oglądanie filmów, gry, gg itd), nawet internet rozłącza. Na początku myślałam, że wina leży po stronie routera, ale np. na laptopie wszystko ładnie śmiga. Kiedy procesor ma 100%, to właśnie wtedy się rozłącza.

Czyściłam rejestr programem CCleaner, raz w tygodniu robię analizę i gdy należy defragmentować dysk, to defragmentuje. Skanuję komputer Spybotem, antywirusem (Eset smart seciurity pełna wersja) i nic nie wykrywa.

Mój komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 2

Procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

Pamięć fizyczna 1984 MB

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 6150SE (256 MB)


(stalesz) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html Spróbuj usunąć svajnager.exe tym,tylko naładuj go i pełny skan.Zainstaluj SP 3.Poczytaj o nim http://www.greatis.com/appdata/d/s/svajnager.exe.htm


(DarkPeter) #3

svajnager.exe to Trojan, zrób jak napisał kolega stalesz


(Squall24) #4

Nic się nie stanie jak usunę svajnager.exe? Kiedyś jak miałam wirusy i cały czas usuwałam, to komputer wolno chodził. Później okazało się, że to były pliki systemowe :smiley: Pobrałam ten program oraz aktualizacje do niego i aktualnie skanuje nim komputer.

Service Packa 3 później zainstaluje, teraz za bardzo wszystko się zawiesza ^^ Dziękuje za rady.


(stalesz) #5

To nie jest plik systemowy,tylko Trojan-Backdoor.Dałem Ci linka do jego opisu,może być w procesach Autostartu.Sprawdż czy nie utworzył połączenia w Zaporze systemowej.


(Squall24) #6

Jak to sprawdzić? Zawsze miałam Zaporę systemową wyłączoną, bo brat mówił, by nie włączać. Na komputerach się nie znam.


(stalesz) #7

Panel sterowania..Zapora systemu Windows...Włącz.Nie wiem czym się kierował brat ale choć niezbyt szczelna pomaga chronić system,dopuszcza tylko połączenia z Wyjątków.Nie myl zapory z Windows Update..automatycznymi aktualizacjami.


(system) #8

Przeskanuj komputer tym

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

pobierz sp3

http://www.programosy.pl/program,window ... ack-3.html

a zapore polecam

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html


(Agatonster) #9

Squall24 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Acorus) #10

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html