Dziwny proces w tle stale uruchamia się co kilka minut n ułamek sekundy

Mój problem polega na tym, że podczas korzystania z komputera na pasku zadań pojawia się ikona “trybu” jakiegoś programu na ułamek sekundy po czym znowu znika. Jest to trochę irytujące, ponieważ podczas oglądania filmu co kilka minut wywala mnie do pulpitu. Czy jest jakiś sposób, żeby zdiagnozować jaki to może być proces ? Nie mogę znaleźć jego przyczyny, mimo, że wszystkie programy które wydały mi się podejrzane usunąłem z systemu. 

Daj screena z menadżera zadań.

Kliknij na tą strzałeczkę na pasku, następnie dostosuj.

Tam będziesz miał jakie programy wyświetlają powiadomienia.

Nazwa procesu?

Wrzucam screen shot z Menadżera zadań : 

Program uruchamia się średnio co około 4 minuty, nie wiem czy gdy się nie pojawia na pasku zadań nie uruchamia żadnych procesów.

 

Wrzucam jeszcze screen shot z ikona tego programu:

Gdy sie pojawia co 4min, to sprawdź na panel sterowania/zaplanowane zadania i tam powinno się wyświetlić, co jest uruchamiane co 4minut. Klikasz prawym przyciskiem na program w zaplanowanych zadaniach i wybierasz wlaściwości, zakładka Harmonogram i widzisz.

Jednak nie co 4 minuty, jedynie co 4 minuty podczas oglądania filmu przenosi do pulpitu. Program o którym mowa uruchamia się częściej, wydaje mi się, że w nierównych odstępach czasowych. Nagrałem sobie obraz, który pokazuje Menadżera zadań i pasek zadań razem, ale nie widać by w tym czasie pojwił się jakiś dodatkowy proces.

liveupd.exe

 

http://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip

 

Ściągnij rozpakuj odpal zobacz czy masz taki proces w zakładce logon jak tak odznacz jak nie zobacz w zakładce Scheduled Task.

No niestety, nie ma go tam.

Start -> Uruchom -> services.msc -> zatrzymaj i ustaw na wyłączoną usługę Wykrywanie usług interakcyjnych.

Przeskanuj anwywirusami: AVG , NOD online , Kaspersky resources Cd czy nie masz wirusów. Bo jak ściagsz filmy to pewnie torenty itp. I cała przyczyna będzie znana.