Dziwny reset :(

Już od dłuszego czasu komp mi sie wiesza i monitor pzyechodzi w stan czuwania wymieniłem już karte graficzną i ram. Dzieje sie to ja gram w każdą gre oglądam film… :evil: Moja specyfikacja to:

Karta greficzna GeForce FX5500 128 mb

ram 512

Procek Intel Pentium 4 1.8 mgh

Twardziel 40 gb

Zasilacz 230 watt

Zamieszczam screen z programu speed fan http://img529.imageshack.us/my.php?image=speedfan6uo.png

Prosze o rady co zrobić ewentualnie co kupić :frowning:

Edit: Pomyłka zasilacz mam 300w codegena (Z tył na zasilaczu pisało coś innego dopiero jak rozkręciłem kompa to pisało tam ile ma W. 8)

Kup mocniejszy zasilacz. 230W dla Pentiuma 4 to o wiele za mało. Kup minimum 350W, najlepiej Tagan lub Chieftec.

Falkner widziłeś temp. proca ?? Więc nie gadaj głupot !!

Jakoś nie zwróciłem uwagi. Ale i tak 230W to troche za mało jak na P4. Zobacz jakie są napięcia. Dla +3.3V powinno być min. +3.14V a jest +2.91V.

Edytowałem pierwszy post… Mam jednak zasilacz 300 w. Jaki byśćie polecali wentylator?

zainstaluj everest’a sprawdź temperatury i napięcia

“Temperatury i napięcia” Czego procesora? (temperatura zeszla do 52…

nie wiem czy zauważyliście ale ani cooler nr1 ani cooler nr.2 nie kręcą !!

Jaki kupić ten cooler?Pod procesor czy karte graf.? I co to jest ten cooler? Komputer musze włączać… :?

cooler to wiatrak !!

Sprawdź to lepiej innym programem http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&t=93

Ale ten raczej nie kłamie i szybko załatw chłodzenie

Miniuka którą zakładke mam sprawdzic? Sorki ale jestem zielony…

Pobierasz program do którego dała link.

Instalujesz.

Uruchamiasz.

Otwierasz po lewej stronie gałąź Komputer.

Wybeirasz Czujnik.

Zrób najlepiej screna jak tam będziesz i daj na forum. Tutaj pisze jak sie robi screny:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

I napisz przy okazji czy podkręcałeś jakiś podzespół :?

Wiem jak się robi screny! Chyba jakos musiałem dać te ze SpeedFana… :wink: ZIelony to jestem tylko Hardwarowo (chociaz troszke sie znam…) Tutaj macie screena :slight_smile: Nie podkręcałem nic :stuck_out_tongue:

Myśle, że powinieneś zrobić porządek w wentylatorach, oraz spradzić czy napewno każdy z nich w ogóle się kręci :stuck_out_tongue: Na wszelki wypadek musisz być przygotowany na wymianę jednego z nich ( coś tak mi sie wydaje po temperaturach)

Ile taki wiatrak może kosztować? Podawajcie jakieś ciekawe propozycje aukcji na allegro 8)

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 14:52

Nie długo koniec problemów kupuje nowego kompa za miesiac :slight_smile: Co sądzicie o tej konfiguracji? Będe miał około 1200 zł

Obudowa

zasilacz

I-BOX COBRA MF 350W CE+PFC (gwar. 24 miesiące) - dowolny model spośród pokazanych na zdjęciu wyżej

Płyta główna

ECS C51GM-M DDR2 nForce C51G PCIeX SATA Socket AM2 BOX

(gwar. 24 miesiące)

Procesor + wentylator

AMD SEMPRON 64 2800+ AM2 BOX (gwar. 36 miesięcy)

Pamięć

GOODRAM DDRII 512MB PC667 (gwar. wieczysta)

Karta grafiki

Zintegrowana z płytą główną GeForce6100 + wolny 1 slot PCIExpress

(gwar. 24 miesiące)

Karta dźwiękowa

Realtek ALC655 6-Channel

(gwar. 24 miesiące)

Karta sieciowa

Broadcom AC131 10/100 Lan

Napęd DVD

DVD ROM LITEON SHD-16P1S

(gwar. 24 miesiące)

Dysk

CAVIAR 80GB 7200-obr (WD800BB) 2MB CACHE