Dziwny reset :(

(Barteknowak4) #1

Już od dłuszego czasu komp mi sie wiesza i monitor pzyechodzi w stan czuwania wymieniłem już karte graficzną i ram. Dzieje sie to ja gram w każdą gre oglądam film... :evil: Moja specyfikacja to:

Karta greficzna GeForce FX5500 128 mb

ram 512

Procek Intel Pentium 4 1.8 mgh

Twardziel 40 gb

Zasilacz 230 watt

Zamieszczam screen z programu speed fan http://img529.imageshack.us/my.php?image=speedfan6uo.png

Prosze o rady co zrobić ewentualnie co kupić :frowning:

Edit: Pomyłka zasilacz mam 300w codegena (Z tył na zasilaczu pisało coś innego dopiero jak rozkręciłem kompa to pisało tam ile ma W. 8)

(Azgrel) #2

Kup mocniejszy zasilacz. 230W dla Pentiuma 4 to o wiele za mało. Kup minimum 350W, najlepiej Tagan lub Chieftec.

(Chrucik) #3

Falkner widziłeś temp. proca ?? Więc nie gadaj głupot !!

(Azgrel) #4

Jakoś nie zwróciłem uwagi. Ale i tak 230W to troche za mało jak na P4. Zobacz jakie są napięcia. Dla +3.3V powinno być min. +3.14V a jest +2.91V.

(Barteknowak4) #5

Edytowałem pierwszy post... Mam jednak zasilacz 300 w. Jaki byśćie polecali wentylator?

(Danielderen) #6

zainstaluj everest'a sprawdź temperatury i napięcia

(Barteknowak4) #7

"Temperatury i napięcia" Czego procesora? (temperatura zeszla do 52...

(Chrucik) #8

nie wiem czy zauważyliście ale ani cooler nr1 ani cooler nr.2 nie kręcą !!

(Barteknowak4) #9

Jaki kupić ten cooler?Pod procesor czy karte graf.? I co to jest ten cooler? Komputer musze włączać... :?

(Chrucik) #10

cooler to wiatrak !!

(Miniuka) #11

Sprawdź to lepiej innym programem http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&t=93

Ale ten raczej nie kłamie i szybko załatw chłodzenie

(Barteknowak4) #12

Miniuka którą zakładke mam sprawdzic? Sorki ale jestem zielony...

(adam9870) #13

Pobierasz program do którego dała link.

Instalujesz.

Uruchamiasz.

Otwierasz po lewej stronie gałąź Komputer.

Wybeirasz Czujnik.

Zrób najlepiej screna jak tam będziesz i daj na forum. Tutaj pisze jak sie robi screny:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

I napisz przy okazji czy podkręcałeś jakiś podzespół :?

(Barteknowak4) #14

Wiem jak się robi screny! Chyba jakos musiałem dać te ze SpeedFana... :wink: ZIelony to jestem tylko Hardwarowo (chociaz troszke sie znam...) Tutaj macie screena :slight_smile: Nie podkręcałem nic :stuck_out_tongue:

(Miniuka) #15

Myśle, że powinieneś zrobić porządek w wentylatorach, oraz spradzić czy napewno każdy z nich w ogóle się kręci :stuck_out_tongue: Na wszelki wypadek musisz być przygotowany na wymianę jednego z nich ( coś tak mi sie wydaje po temperaturach)

(Barteknowak4) #16

Ile taki wiatrak może kosztować? Podawajcie jakieś ciekawe propozycje aukcji na allegro 8)

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 14:52

Nie długo koniec problemów kupuje nowego kompa za miesiac :slight_smile: Co sądzicie o tej konfiguracji? Będe miał około 1200 zł

Obudowa

+

zasilacz

I-BOX COBRA MF 350W CE+PFC (gwar. 24 miesiące) - dowolny model spośród pokazanych na zdjęciu wyżej

Płyta główna

ECS C51GM-M DDR2 nForce C51G PCIeX SATA Socket AM2 BOX

(gwar. 24 miesiące)

Procesor + wentylator

AMD SEMPRON 64 2800+ AM2 BOX (gwar. 36 miesięcy)

Pamięć

GOODRAM DDRII 512MB PC667 (gwar. wieczysta)

Karta grafiki

Zintegrowana z płytą główną GeForce6100 + wolny 1 slot PCIExpress

(gwar. 24 miesiące)

Karta dźwiękowa

Realtek ALC655 6-Channel

(gwar. 24 miesiące)

Karta sieciowa

Broadcom AC131 10/100 Lan

Napęd DVD

DVD ROM LITEON SHD-16P1S

(gwar. 24 miesiące)

Dysk