Dziwny spadek prędkości neostrady

Witam mam problem z neostradą chodzi o to, że po podniesieniu prędkości z 2mb na 6mb po ponad trzech miesiącach stało sie coś takiego

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 640

Szybkość pobierania 3072

Tłumienie Bliski koniec : 26.5 (dB)

Odległy koniec : 12.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 30 (dB)

Odległy koniec : 20 (dB)

Liczba błędnych pakietów 14

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 2

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

gdzie najpierw prędkość pobierania spadła mi do 50xx bk/s na następny dzień na 40xx kb/s i przez ostatnie dwa dni czyli wczoraj i dzisiaj jest tak jak wyżej,dodam,że wcześniej przy neo 6mb dane wyglądały miej więcej tak :

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 512

Szybkość pobierania 6144

Tłumienie Bliski koniec : 37 (dB)

Odległy koniec : 12.5 (dB) (tutaj nie jestem pewny)

a teraz takie obniżenie co mam z tym zrobić reset LB nie pomaga czy konieczne jest zadzwonienie na błękitną linie i tłumaczenie jak krowie na granicy,że wszystko już posprawdzałem co mogłem,że działało jak sie należy 3 miesiące i nagle zaniżyła się samoczynnie prędkość pobierania i zwiększyła wysyłania ?

Zadzwoń i powiedz pani żeby zgłosiła do technicznego nieprawidłową zmianę synchronizacji linii.

Po problemie.

Czasami ktoś się rypnie w ustawianiu portu i zmieni nie temu co trzeba.

Właśnie tak żadnych trzasków żadnych szumów nic czysty sygnał nawet odłączałem telefon by sprawdzić czy to coś da w tym czasie resetowałem LB i nic.Dodam tylko od siebie,że przy tych migracjach na coraz to niższe prędkości pobierania livebox oczywiście gubił synchronizację troszkę to dziwne wszystko miałem obawy czy mi pójdzie ta prędkość 6mb nawet byłem u siebie w okolicy w punkcie zapytać czy mi na pewno pójdzie taka prędkość bo miałem przedstawiane oferty z tp na podniesienie prędkości na 6mb,ale pani sprawdziła na laptopie,że bez problemu pójdzie teraz u mnie 6mb,więc się zdecydowałem :).

widocznie coś było robione z twoją linia bo parametry znacznie sie poprawiły od wtedy dzwoń niech zresetują port i będzie ok

Wlasnie jestem świezo po rozmowie z konsultantem z tp i dalej lipa port zresetowal niby i dalej nic nie pomoglo jak jest 3mb/s tak jest a nie moze nic zrobic jak to powiedzial bo predkosc nie spadla ponizej 2mb/s no bez sensu to jest to jakym kupil samochod jakies ferrari max predkosc 320 KM/h a jezdzil by mi 60 na godzine i co tez bym reklamacji nie molgl zlozyc bo “przeciez jezdzi” i tez jest licznik do 320 .Bez sensu te prawa i umowy ;/.

A nie jest taka ustawa, że operator musi zagwarantować ~90% deklarowanej prędkości (czy jakoś tak) czy ona miała wejść i nie weszła, czy jest w trakcie tworzenia :D?

Z tego co wiem to nie może być niższa niż wcześniejsza prędkość a ja wcześniej miałem 2mb/s a jeszcze z innego źródła wiem ze nie może być mniej niż połowa obiecywanej(dobre słowo obiecywana) prędkości.Trudno pomęczę się jeszcze z miesiąc czasu potem powymieniam gniazdka i przewody w domu może to coś pomoże a jutro jeszcze podłącze stary router nie liveboxa i zobaczę ile tam mi wyniesie poziom szumów i tłumienia.Bo przy takich parametrach :

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 640

Szybkość pobierania 3072

Tłumienie Bliski koniec : 26.5 (dB)

Odległy koniec : 12.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 31 (dB)

Odległy koniec : 20 (dB)

chyba raczej 6mb/s to nie jest za dużo ?

jeśli sygnał szum nie skacze i nie spada do wartości granicznych kiedy linia jest obciążona wieczorem lub jak coś pobierasz to wszystko jest ok z kablem twoja linia pociągnie i 10Mb bez problemu jak cie przepną na adsl2+ problem twojej przepustowości może być w złej konfiguracji portu na centrali albo z samym routerem dzwon jeszcze raz niech ci zresetują u mnie raz 3 razy pod rząd musieli resetować ustawienia portu aż w końcu zadziałało pamiętaj żeby zrestartować router po każdej takiej operacji

No może jeszcze spróbuję do nich zadzwonić pytałem się gościa czy da jakoś radę sprawdzić jaką oni mi prędkość wysyłają to mi powiedział też tyle samo co ja dostaję czyli 3072 kb czy tak ma być ? Czy oni nie powinni mi wysyłać 6144 a gdyby to u mnie było coś nie tak to by wyszło,że jest u mnie coś nie tak nie wiem nie znam się na tym,ale dziwi mnie ,że sam widzi u siebie ,że mi tyle wysyła i nie widzi problemu w tym :confused: z pomiaru z innego mojego starego modemu wyniki wyszły takie :

Line State : Showtime

Modulation : G.DMT

Annex Mode : ANNEX_A

Downstream Upstream

SNR Margin : 20.0 16.0 db

Line Attenuation : 27.5 14.5 db

Data Rate : 3072 640 kbps