Dziwny start i koniec

Płyta główna K7VT4-4X ale nie startuje :o Gdy ją włączam to tylko kilka razy zakręci się wentylator na procku i zasilaczu i koniec :frowning: Co to może być?

Jaki masz zasilacz? Od kiedy tak się dzieje?

Zasilacz, procek lub mobo. Sprawdzaj w tej kolejności. Po prostu podmieniaj na sprawne.:mrgreen:

A co to jest to mobo :o Zasilacz to dla próby płyty 110 W a procek 800 DURON :slight_smile:

Mobo to płyta główna, a ten zasilacz to jakiej firmy?

Zasilacz to KORSON 120 W a nie jak pisałam 110 W. Testuję inne płyty i działają na tym zasilaczu :lol:

Masz zasiłkę o takiej mocy i się dziwisz? Zmień zasilacz na min 250W

I wszystko się wyjaśniło gdy zmieniłam zasilacz. Płyta odpaliła ale na monitorze nic nie ma /czarny/ :frowning:

BIos wydje jakieś dźwięki? Na monitorze kompletnie nic się nie pojawia? Sprawdź dociśnięcie kabla, podmień grafikę.

Bios nie wydaje żadnych dżwięków- na monitorze nic się nie pojawia-sprawdziłam kable-zmieniłam kartę grafiki i nic :o Mam procek AMD DURON 800 MHZ a na płycie jest ustawienie na zworkach na :FSB 1-2 200 MHZ, 2-3 333 oraz open 266 może to jest przyczyna bo procek ma 100 taktowanie :frowning:

A możesz sprawdzić grafikę na innym kompie?

To zrób tak, wyeliminujemy grafę, ale to może ona poszła w górę…

Sprawdzałam i jest dobra no i wymieniałam i też klops. :o

A jakie wiatraki się kręcą w budzie od czego?

Coś się chyba zdaje, że to mobo się zkopało ;/

Jak masz możliwość to sprawdź mobo na innym procesorze, później pamięci…

Jak to jakie :smiley: Na procesorze i karcie graficznej a pamięć dobra sprawdzałam na innym kompiel Ale dlaczego nikt nic nie napisał odnośnie taktowania procesora :smiley:

może tu tkwi przyczyna :lol:

Może nie włączyłeś monitora ?

Nie rób sobie gościu jaj z poważnych spraw :stuck_out_tongue:

Czasami tak może być, że przyczyna problemu jest najprostsza z możliwych.

wiesz co sprawdź czy włącznik na obudowie jest sprawny tak samo przycisk reset, czasami jest tak że poprostu przycisk startu jest uszkodzony lub sie nie wybija i wyłącza komputer automatycznie po upływie kilku sekund, sprawdź to morze ta błachostka to cała przyczyna problemu.

Złączono Posta : 07.03.2007 (Sro) 13:56

sprawdź pamięci na innym kąpie jak masz możliwość

Panowie :smiley: Płyta jest bez obudowy -mam ją na biurku a włączam ją poprzez wyłącznik dodatkowy. Pamięci sprawne bo sprawdzałam tak jak i karta graficzna. :slight_smile: Dlaczego nikt nie wypowie się na temat taktowania procesora :mrgreen:

google daje odpowiedz :

*Socket 462 , supporting AMD Athlon, Athlon XP, Duron

FSB 333/266/200 MHz

*the Duron 800MHz requires a core voltage of 1.6V and still runs on a 100MHz double data rate front side bus, equivalently performing at 200MHz

a co za tym idzie:

  • ustaw w biosie na 200,ale pamietaj o … pamieciach,jak masz 133 moga nie ruszyc bez podniesienia vmem i pewnie vcore tez bedziesz musiala podniesc :slight_smile:

generalnie moze nie ruszyc ten procek, za wysokie fsb

duron 800 ma odblokowany mnoznik,zmiejsz do 4/5max=800/1ghz-normalnie powinien chodzic 8x100

musisz sie pobawic w OC, 20% na dzien dobry :slight_smile: