Dziwny start WinXP SP2

Witam.

Od pewnego czasu, nie pamietam dokładnie od kiedy przy starcie systemu pojawił mi się dziwny efekt.

Otóż, po włączeniu kompa, jeszcze przed załadowaniem systemu najpierw pojawia mi się dziwna tapeta (kolorowa) z jakimiś narysowanymi mazami i dużymi napisami 400Mhz. Na dole ekranu równorzędnie z tapetą (w pasku) pojawiaja sie opcje wyboru. Dokładnie ich nie podam, bo to coś pojawia się przez niecałą sekundę. Ale chyba coś TAB, Alt+F2? Do tego widnieje bodajże taki napis Flash Utility i A7N8XE DELUXE. Po tej nie całej sekundzie zaczyna się dopiero ładowac system. Nowością jest też to, że z chwilą pojawienia się tego czegoś gada kobieta-robot po angielsku. Cos o systemie - chyba, że zaczyna się ładowanie i, że sytem został poprawnie załadowany. Dodam, że od momentu tej sytuacji wyskoczył równiez problem z uruchamianiem komputera. Dochodzi do pewnego momentu i zawiesza się. Muszę go wtedy restartować. Słychać też dziwne odgłosy ze skrzynki - tak jakby dysk, czy procesor. Jakby zaczynało coś włączać i stawać. Takie pykanie.

Sprawdzałem system antywirusem ESET Nod32, Malwarebytes’ Anti-Malware i TuneUp Utilities 2009.

Proszę o pomoc.

Czy to czasami nie ekran jakiś ekran logowania np właśnie z TuneUp Utilities

Nie, nie. TuneUp sprawdzałem. Ten programik nic nie wrzucił.

Dodane 07.06.2009 (N) 14:41

Nie, nie. TuneUp sprawdzałem. Ten programik nic nie wrzucił.

To nie jest wina systemu operacyjnego tylko ekran startowy BIOSu :wink: , tak samo głos jest elementem BIOS’u - właściwie każda płyta ASUS’a posiada tą opcje …

Może zresetował się i ustawił standardowe ustawienia … W instrukcji obsługi powinna być opcja jak to wyłączyć .

Dzięki - będę próbował. Odezwę się - jakie rezultaty