Dźwięk autostartu


(Mateusz Xxx19) #1

Witam mam takie małe pytanko. Czy można jakoś zmienić dźwięk autostartu w Windows 7. Czekam na jak najszybszą pomoc. Z góry dzięki.


(Plgracz) #2

Tak, da się. Panel Sterowania - Wygląd I Personalizacja - z lewego menu wybierz Dźwięk i Sprzęt a następnie Zmień Dźwięki Systemu.

Pozdrawiam


(Dritone) #3

wislakKR, no nie bardzo, bo tam nie ma opcji zmiany tego akurat dźwięku - można go tylko wyłączyć... matios23, musiałbyś poszukać (poguglować) nazwy pliku odpowiedzialnego za ten dźwięk, a następnie podmienić ten plik... tobie chodzi chyba o Windows Logon Sound.wav (uwaga, na dysku jest kilka takich plików) - sprawdź to.


(Mireczek) #4

A > Panel sterowania > Dźwięk > zakładka Dźwięki?

Tam można wszystko ustawiać.


(Semtex) #5

Akurat tego się tam nie da ustawić, trzeba wyciągnąć plik imageres.dll z System 32, użyć np. Res. Hacker i w nim podmienić odpowiedni plik.

Wejdź w Komputer-> otwórz partycję systemową-> Windows-> System 32-> znajdź imageres.dll i skopiuj sobie go na np.pulpit-> pobierz Restorator 2007 Trial (wystarczy do tej operacji) -> przy pomocy tego programu otwórz imageres.dll z pulpitu-> w oknie z lewej rozwiń Wave-> będzie tam plik oznaczony 5080-> Swój dźwięk wave nazwij 5080 -> w Restorator kliknij w lewym oknie plik 5080 prawym myszy i wybierz opcję Assign i Assign to -> wskaż Swój przygotowany plik -> zostanie podmieniony (pojawi się na nim symbol strzałeczki po lewej)-> w Restorator na górze wybierz opcję File i Save (samo Save)-> symbol strzałeczki powinien znaleźć się na prawej :slight_smile: stronie-> zamknij program-> na pulpicie powinny być dwa pliki: imageres.dll i imageres.dll.Backup-> skopiuj imageres.dll i udaj się do System 32 w nim zmień nazwę imageres.dll na imageres.old następnie wklej Swój przygotowany plik imageres.dll , zrób restart i sprawdź czy działa.

WAŻNE

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, możliwe że będziesz musiał dany plik "przejąć na własność", instrukcja :google:


(chocho) #6